اخبار

چادرملو با سرمایه‌گذاری ۸.۳ هزار میلیاردی ۴ واحد بزرگ صنعتی تاسیس می‌کند

چادرملو که با نماد کچاد در بازار بورس فعال است، در جهت طرح‌های توسعه‌ای خود، با سرمایه‌گذاری ۸.۳ هزار میلیاردی، چهار واحد بزرگ صنعتی در استان یزد تاسیس می‌کند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، شرکت چادرملو که با نماد کچاد در بازار سرمایه فعال است، از دریافت مجوز تاسیس چهار واحد بزرگ صنعتی در استان یزد خبر داد. میزان سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شده برای این واحدهای صنعتی، ۸.۳ هزار میلیارد تومان اعلام شده است. پیش‌بینی می‌شود با این سرمایه‌گذاری چادرملو در استان یزد، بیش از ۱۸۰۰ شغل جدید در شرکت چادرملو ایجاد شود.

این واحدهای صنعتی شامل گندله‌سازی آهن با ظرفیت پنج میلیون تن در سال با سرمایه‌گذاری ۲.۴ هزار میلیارد تومانی و اشتغال ۸۵۰ نفر، تولید کنسانتره آهن با ظرفیت تولید چهار میلیون تن در سال با سرمایه‌گذاری ۲.۲ هزار میلیارد تومانی و اشتغال ۴۰۰ نفر، تولید آهن اسفنجی با ظرفیت ۲.۲ میلیون تن درسال با سرمایه‌گذاری ۲.۵ هزار میلیارد تومان و اشتغال ۳۰۰ نفر و تولید آجر نسوز با ظرفیت ۵۰ هزار تن در سال با سرمایه‌گذاری ۱.۲ هزار میلیارد تومانی و اشتغال ۲۶۰ نفر می‌شود.

این مسئله در چارچوب برنامه توسعه ۱۰ ساله چادرملو پیگیری می‌شود که قرار است طی آن، ۱۱ طرح صنعتی و معدنی عظیم به مرحله احداث و بهره‌برداری برسد.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا