اخبار

ورود خودرو به بورس کالا عملی می‌شود؟

پس از اینکه عرضه املاک در بورس کالا محقق شد، حالا مسئله‌ی ورود خودرو به بورس کالا تحت بررسی نمایندگان مجلس قرار گرفته است و احتمالاً در آینده‌ای نزدیک شاهد عرضه خودرو در بورس خواهیم بود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری ایسنا، اولین احتمالات مربوط به ورود خودرو به بورس کالا ، در چارچوب طرح ساماندهی بازار و صنعت خودرو از سوی مجلس مطرح شد. گفته شده است که این طرح در آینده‌ای نزدیک به اجرا درخواهد آمد.

محور اصلی طرح ساماندهی بازار و صنعت خودرو، عرضه خودرو در بورس ایران است. هدف از این مسئله، وارد کردن خودرو به یک بازار شفاف مانند بازار بورس کالا و تبدیل خودرو به یک کالای مصرفی است.

در همین رابطه، جواد فلاح، مدیر مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران طی گفت‌و‌گویی درمورد این طرح اینگونه توضیح داد: خودروهایی که با تیراژ بالا وارد کشور می‌شوند و همچنین خودروهای تولید داخل، در بستر بورس کالای ایران مورد معامله قرار می‌گیرند.

وی افزود: در طرح نمایندگان مجلس قیمت پایه‌ای خواهیم داشت که این قیمت پایه، توسط شورای رقابت تصویب و تعیین می‌شود، با قیمت پایه روی تابلوی بورس قرار خواهد گرفت و  متقاضیان روی قیمت پایه با یکدیگر رقابت خواهند کرد. افرادی که بهترین قیمت را داده باشند، برنده رقابت می‌شوند و خودرو به آن اشخاص تعلق می‌گیرد.

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا