اخبار

انتشار اوراق اختیار فروش تبعی نماد بوعلی به تصویب هیئت مدیره رسید

پتروشیمی بوعلی‌سینا با نماد بورسی بوعلی از تصویب انتشار اوراق اختیار فروش تبعی توسط هیئت مدیره خبر داد و اعلام کرد، عامل انتشار این اوراق، صندوق بازارگردانی اختصاصی خلیج فارس است.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، شرکت پتروشیمی بوعلی‌سینا که با نماد بوعلی در بورس فعال است، اعلام کرد: انتشار اوراق اختیار فروش تبعی نماد بوعلی برای ۴۰ میلیون سهم در دوره یکساله به تصویب هیئت مدیره رسیده است. همچنین این شرکت با توقف نماد، آماده بازگشایی برای بازار ۲۴ خرداد می‌شود.

در جلسه ۲۳ خرداد هیئت مدیره شرکت پتروشیمی بوعلی، نامه ۱۷ خرداد رئیس امور مالی با موضوع انتشار اوراق فروش تبعی مطرح شد. این شرکت با در نظر گرفتن دستورالعمل سازمان بورس مبنی بر لزوم خرید، نگهداری و عرضه سهام خزانه انتشار اوراق اختیار فروش تبعی در راستای حمایت از بازار سهام را در دستور کار قرار داد. انتشار این اوراق با شرایط تعداد ۴۰ میلیون سهم برای دوره یکساله با ضریب قیمتی ۱.۲۲ به همراه اظهار نظر مدیر سرمایه‌گذاری هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس به تصویب هیئت مدیره رسید. لازم به ذکر است که عامل انشار این اوراق، صندوق بازارگردانی اختصاصی خلیج فارس است.

فرایند عرضه اولیه ۱۲ درصد سهام پتروشیمی بوعلی سینا ۱۹ آذر سال گذشته انجام و هر سهم این شرکت ۴۱۴۳ تومان کشف قیمت شد.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا