اخبار

عرضه اولیه۲۱ شرکت بورسی/ راه‌اندازی بورس املاک از هفته آینده

وزیر اقتصاد با اعلام اینکه بورس املاک و مستغلات هفته آینده تشکیل می‌شود، گفت، « با تامین اجتماعی و شستا تفاهم کردیم تا ۲۱ شرکت بورسی عرضه اولیه داشته باشند و از هفته آینده عرضه‌های اولیه طی دو روز عرضه می‌شود ».

به گزارش اخبار بورس، به نقل از تجارت نیوز، فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز (سه شنبه، دهم تیر) در نود و ششمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه یکی از مباحث بسیار مهمی که باید به طور متمرکز به آن پرداخته شود، بهبود فضای کسب و کار است، ادامه داد، « خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده در این زمینه اقدامات مهم و ارزشمندی انجام شده است ».

وی افزود، « ایجاد پنجره واحد صدور مجوزهای شروع کسب و کار یکی از این اقدامات بود که طول زمان فرآیند صدور مجوزها را از ۷۲.۵ روز به سه روز کاهش داد ».

دژپسند تاکید کرد، « در حال حاضر در سامانه G۴B (درگاه ملی مجوزهای کشور) زمان صدور مجوزها از ۵۵ روز در تیر ماه ۱۳۹۸ به چهار روز در اردیبهشت ۱۳۹۹ کاهش یافته است که این دستاورد بسیار خیره‌کننده و تحولی اساسی محسوب می‌شود ».

وی گفت، « ضمن تبریک روز ملی صنعت و معدن به فعالان این عرصه راهبردی، امیدوارم روزی فرا رسد که عزیزان فعال در این بخش بدون دغدغه فعالیت کنند و جامعه ایران نیز از برکات آن بهره‌مند شود ».

بر اساس گزارش رسانه‌ها، وزیر اقتصاد در این نشست گفت، « با تامین اجتماعی و شستا تفاهم کردیم تا ۲۱ شرکت بورسی عرضه اولیه داشته باشند و از هفته آینده عرضه‌های اولیه طی دو روز عرضه می‌شود ».

وی اظهار کرد، « بورس حامی سهامداران خُرد است و از اعمال ضوابط و مقررات دست بر نمی‌دارد ».

دژپسند با اعلام این خبر که بورس املاک و مستغلات هفته آینده تشکیل می‌شود، گفت، « بسیاری از سازمان‌ها، چون بنیاد مستضعفان، بنیاد شهید، ستاد فرمان امام، تامین اجتماعی و دانشگاه آزاد اعلام آمادگی کردند تا املاک خود را در این بورس قرار دهند ».

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا