اخبار

۱۱ شرکت آماده عرضه اولیه امسال / شیوه ثبت سفارش باقی می‌ماند

بنا بر اعلام مدیر پذیرش بورس اوراق بهادار، ۱۱ شرکت بورسی آماده عرضه اولیه برای امسال هستند و ۱۹ شرکت در مرحله درج نماد قرار دارند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، محمد امین قهرمانی، مدیر پذیرش بورس اوراق بهادار تهران، با اشاره به وضعیت عرضه اولیه‌های امسال گفت: برای سال ۱۴۰۰، ۱۱ شرکت آماده عرضه اولیه و ۱۹ شرکت در مرحله درج نماد هستند. امیدواریم که امسال شرایط به گونه‌ای باشد که بتوانیم عرضه‌های اولیه را بر اساس یک ترتیب منظم انجام دهیم. ارائه تمام عرضه‌های اولیه بستگی به شرایط بازار سرمایه دارد.

قهرمانی سپس تصریح کرد: روش های عرضه اولیه در سال ۱۴۰۰ تغییری نخواهد کرد و همان شیوه ثبت سفارش باقی خواهد ماند.

مدیر پذیرش بورس اوراق بهادار تهران در رابطه با عرضه سهام پالایشگاه ستاره خلیج در بورس تهران نیز گفت: این شرکت باید یک سری اقدامات را بعد از ایام عید انجام دهد تا نمادش در تابلوی بورس درج شود، اما واقعیت این است که باید دید آیا می‌توانند اقدامات لازم برای این منظور را انجام دهند یا خیر. بنده به طور قطع نمی‌توانم در این رابطه صحبتی را انجام دهم.

قهرمانی در پایان ضمن اشاره به انتقال پتروشیمی غدیر از فرابورس به بورس تهران گفت: بر اساس قانون پذیرش، شرکت‌هایی که در بازار اول یا دوم فرابورس هستند، بعد از فعالیت شرکت‌ها طی دو سال در بازار‌های مذکور اگر شرایط و پتانسیل‌های لازم را داشته باشند، می‌توانند با رای هیئت پذیرش در تابلوی اصلی بورس درج نماد شوند.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا