تحلیلتحلیل بنیادیتحلیل تکنیکالتحلیل سهام

تحليل بازار فارکس(فاندامنتال+تکنیکال)

فقط جفت ارزهای EURUSD  و GBPUSD و USDJPY

بروز رساني : 20/5/1389

 الف ) GBPUSD:

افزایش غیر منتظره رشد اقتصادی انگلیس در فصل دوم سال باعث شد تا مجددا پوند در بازار تقاضا گردد .خوش بینی بازار صرفا به این آمار و همچنین گستره جو خوشبینی و ریسک پذیری در بازار منجر شد تا نرخ پوند به دلار از کف 1.42 به سقف 1.6 یعنی بیش از 1700 پیپ صعود داشته باشد که با توجه به شاخص قدرت فاندامنتال ارز پوند را در وضعیت بیش خرید قرار می دهد.هنوز قدرت اقتصادی انگلیس چندان رو به رشد نیست و ممکن است که آمارهای اقتصادی امریکا نیست دوباره بهبود یابد.

بنابراین احتمال اصلاح نرخ تا سطح 1.55 و سپس 1.5 دور از انتظار نیست .باید منتظر اخبار جدید باشیم

MultiHoster

 ب ) USDJPY:

روند نزولی چهار ماهه این جفت ارز کاملا منطبق بر روند نزولی شاخص قدرت فاندامنتال ارز می باشد اما با توجه به اینکه اقتصاد ژاپن نیز چندان وضعیت خوبی ندارد و روند شاخص آن نیز نزولی می باشد نزول بیش تر این جفت ارز آن را در وضعیت بیش فروش قرار داده و خواهد داد . بنابراین با توجه به نزدیک شدن به کف تاریخی 80 احتمال بازگشت به سمت بالا با توجه به شاخص فاندامنتال تکنیکال بسیار محتمل می باشد.

 MultiHoster

 ب ) EURUSD:

مدتیسیت که یورو از اخبار بد بحران اعتبارات به دور است . در این مدت داده های نسبتا خوبی نیز از این منطقه منتشر گردید و ضعف دلار در چهار ماهه اخیر باعث شد تا یورو فرصتی برای جبران نزول گذشته خود داشته باشد.اگر چه به لحاظ مقایسه اقتصاد منطقه یورو با انگلیس وضعیت یورو بهتر می باشد اما احتمال نزول و اصلاح نرخ برابری و توقف روند صعودی در این مرحله بسیار زیاد می باشد.بنابراین ورود به موقعیت های خرید پس از اصلاح قیمتی پیشنهاد می گردد.

MultiHoster

 

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا