اخبار

مشمولان جدید سهام عدالت چه کسانی هستند؟

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت، افراد جا مانده از دوره قبل سهام عدالت و افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی در مجموع ۴ میلیون نفر می‌شوند که مشمولان سهام عدالت بوده و باید به آن‌ها نیز سهام عدالت اختصاص یابد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری اقتصاد نیوز، مهدی طغیانی، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت، در جلسه‌ کمیسیون اقتصادی مجلس، مدیران عامل بانک‌های دولتی، خصوصی و نیمه خصوصی مشکلات نظام بانکی در فضای اقتصادی کشور همچون بالا بودن هزینه تسهیلات و بالا بودن هزینه تمام شده تراکنش‌ها در نظام بانکی را مطرح کردند و تاکید داشتند که این مشکلات در مجموع هزینه بالایی به نظام بانکی وارد می‌کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدیران عامل بانک‌ها برای تامین سرمایه در گردش صنایع و توسعه اقتصادی کشور در سال جهش تولید اعلام آمادگی کرده‌اند، افزود، نمایندگان نیز بر مشکلاتی همچون تعامل میان فعالان حوزه‌های مختلف صنعتی و بانک‌ها تاکید داشتند.

به گفته وی، در این جلسه معمارنژاد، معاون وزیر اقتصاد نیز گزارشی درخصوص وضعیت نظام بانکی، نقش فعلی بانک‌ها در تامین مالی کشور، مانده تسهیلات و مانده سپرده‌ها ارائه کرد.

طغیانی با بیان اینکه در جلسه کمیسیون، موضوع شناسایی مشمولان سهام عدالت (مورد بحث جلسات گذشته) ادامه پیدا کرد، گفت، افراد جا مانده از دوره قبل سهام عدالت و افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی در مجموع ۴ میلیون نفر می‌شوند که باید به آن‌ها نیز سهام عدالت پرداخت شود.

به گزارش خانه ملت، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد، همچنین مقرر شد که بررسی شود که چه تعداد جامانده سهام عدالت در ۶دهک اول درآمدی وجود دارد که به آن‌ها نیز سهام عدالت پرداخت شود؛ البته رای‌گیری نهایی در این رابطه به جلسه بعدی موکول شد.

منبع
اقتصاد نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا