اخبار

وسینا ، خمهر و آریاساسول در صف افزایش سرمایه

بانک سینا با نماد وسینا،‌ شرکت مهرکام پارس با نماد خمهر و پلیمر آریا ساسول با نماد آریاساسول از جمله شرکت‌هایی هستند که اخیرا در صف افزایش سرمایه قرار گرفته‌اند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از روزنامه‌ی دنیای اقتصاد، بنا بر آخرین اطلاعات منتشر شده، شرکت‌های مهرکام پارس با نماد خمهر و پلیمر آریا ساسول با نماد آریاساسول و همچنین بانک سینا با نماد وسینا در صف افزایش سرمایه قرار گرفته‌اند.

افزایش سرمایه وسینا

اخیرا بانک سینا که با نماد وسینا در بازار بورس فعال است، توانست ضمن برگزاری یک مجمع، توافق سهام‌داران را برای افزایش سرمایه ۱۵۴ درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها به دست آورد.

خلاصه اطلاعات مربوط به افزایش سرمایه وسینا

این بانک سال گذشته ۱۷۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان افزایش سرمایه را تجربه کرد که بعد از آن توانست بازدهی ۳۴۰‌ درصدی داشته باشد. در حال حاضر سرمایه بانک سینا هزار میلیارد تومان برآورد شده است که قرار است ۱۵۳۸ میلیارد و ۳۸۵ میلیون تومان دیگر به سرمایه آن افزوده خواهد شود. این افزایش سرمایه به منظور اجرای مفاد ۱۴ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالاهای ایرانی مصوب ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ مجلس شورای اسلامی و اصلاح ساختار مالی است.

افزایش سرمایه خمهر

شرکت مهرکام پارس که در بازار بورس با نماد معاملاتی خمهر فعالیت می‌کند، با برگزاری مجمع عمومی فوق العاده در ۱۵ دی ماه توانست شاهد تصویب برنامه افزایش سرمایه ۶۰۰ میلیارد تومانی خود باشد.

خلاصه اطلاعات مربوط به افزایش سرمایه خمهر

این افزایش سرمایه در دو مرحله انجام خواهد شد و سرمایه خمهر را از ۱۸۶ میلیارد و ۱۷۶ میلیون تومان به ۴۷۶ میلیارد و ۵۹۴ میلیون و ۹۰۹ هزار تومان می‌رساند. قرار است ۱۸۸ میلیارد تومان از این مبلغ از محل مطالبات و آورده نقدی سهام‌داران و ۲۸۸ میلیارد و ۵۹۴ میلیون تومان از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها تأمین شود. این افزایش سرمایه با هدف خروج از شمولیت ماده ۱۴۱ قانون تجارت یا همان اصلاح ساختار مالی عنوان شده است.

آریاساسول

شرکت پلیمر آریاساسول هم که با نماد آریاساسول در بورس فعال است، توانسته موافقت سهام‌داران را با افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی خود به دست آورد و آن را به تصویب برساند. افزایش سرمایه آریاساسول قرار است از محل سود انباشته تأمین شود و طی آن سرمایه این مجموعه از ۴۵۸ میلیارد و ۳۸۴ میلیون تومان به ۹۱۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان افزایش یابد. بنا بر اظهارات مدیران شرکت آریاساسول، افزایش سرمایه‌ی این شرکت برای اجرای سریع پروژه ارزشمند احداث واحد ۳۰۰ هزار تنی پلی‌اتیلن جدید این شرکت در دستور کار قرار گرفته است تا با کمک آن، بخشی از منابع مورد نیاز برای طرح توسعه تأمین شود.

منبع
دنیای اقتصاد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا