اخبار

درآمد عرضه اولیه وسپهر صرف چه خواهد شد؟

طبق گفته مدیرعامل بانک صادرات ایران، درآمد عرضه اولیه وسپهر به ایجاد ثبات در بازار، حمایت از سهم‌های بنیادی و بازارگردانی سهام گروه مالی سپهر اختصاص می‌یابد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد، حجت‌اله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران در پاسخ به این سوال که با پول حاصل از عرضه اولیه وسپهر چه خواهید کرد، گفت: این پول صددرصد صرف ثبات بازار، حمایت از سهام بنیادی و باارزش و بازارگردانی سهام گروه مالی سپهر خواهد شد، زیرا بانک صادرات ایران معتقد است که نظام بانکی از طریق تعامل با بازار سرمایه موفق‌تر عمل می‌کند. به عبارتی، دو بال بازارهای مالی، یعنی بازار پول و بازار سرمایه باید با یکدیگر تعامل داشته باشند تا اقتصاد شکوفا شود. پس مانند گذشته، همکاری بسیار نزدیکی با بازار سرمایه خواهیم داشت و وجوه حاصل از فروش سهام را فقط و فقط صرف توسعه بازار سرمایه و حمایت از خود سهام کرده و یک ریال آن را از بازار خارج نخواهیم کرد.

مدیرعامل بانک صادرات ایران همچنین در پاسخ به این سوال که آیا توسعه گروه مالی سپهر صادرات در مغایرت با سیاست دولت و واحدهای نظارتی مبنی بر خروج بانک‌ها از بانکداری نیست، تصریح کرد: بنگاهداری به معنای داشتن شرکت تولیدی یا خدماتی است، در حالی که گروه مالی برای هر بانکی در درون زنجیره عملیات مالی آن بانک تعریف می‌شود و مثل صرافی، کارگزاری، بیمه و تامین سرمایه از اجزای مهم این زنجیره ارزش است.

وی اضافه کرد: بانک‌ها در جریان اخذ سپرده و تسهیلات‌دهی، گاهی چاره‌ای جز تملک سهام‌های وثیقه و شرکت‌های دایر ندارند.

منبع
روزنامه‌ی دنیای اقتصاد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا