اخبار

وسپه، قهکمت و پتایر افزایش سرمایه می‌دهند

برنامه افزایش سرمایه وسپه و پتایر اعلام شد. همچنین افزایش سرمایه قهکمت در مرحله کارشناسی قرار دارد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از روزنامه‌ی دنیای اقتصاد، برنامه افزایش سرمایه شرکت‌های سرمايه‌گذاری‌ سپه و ايران‌ تاير اعلام شد. همچنین افزایش سرمایه شرکت قند هکمتان در مرحله کارشناسی قرار گرفته است.

افزایش سرمایه وسپه

شرکت سرمایه‌گذاری سپه که با نماد معاملات وسپه در بازار سهام فعال است، طی برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام منتهی به ۳۰ آذرماه ۱۴۰۰، شاهد تصویب برنامه افزایش سرمایه ۷۹ درصدی خود از محل مطالبات و آورده نقدی بود. این افزایش سرمایه برای اصلاح ساختار مالی و جبران مخارج سرمایه‌گذاری‌های انجام شده انجام خواهد شد. این شرکت که آخرین سرمایه‌ی ثبت شده‌ی آن ۶۶۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بوده است، قرار است مبلغ ۵۳۰ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان افزایش سرمایه داشته باشد.

افزایش سرمایه پتایر

طبق آخرین اطلاعات، افزایش سرمایه ۳۳۵۰ درصدی شرکت ایران تایر پس از برگزاری جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده به تصویب رسید. با توجه به گزارش توجیهی افزایش سرمایه پتایر، این شرکت قصد دارد برای اصلاح ساختار مالی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی داشته باشد. از جمله دیگر اهدافی که برای این افزایش سرمایه ذکر شده است، کاهش ریسک مالی و ارتقای جایگاه شرکت در صنعت است. ایران تایر که در بازار بورس با نماد پتایر حاضر است اکنون سرمایه‌ای بالغ بر ۲۸ میلیارد و ۶۴۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان دارد که طی افزایش سرمایه مذکور، مبلغ ۹۵۹ میلیارد و ۶۲۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به آن اضافه خواهد شد.

افزایش سرمایه قهکمت

شرکت قند هکمتان که با نماد قهکمت در بازار سهام فعال است و برنامه‌ی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها را دستور کار دارد، طی برگزاری مجمع عمومی سالانه به کلیه سهام‌داران خود اعلام کرد با توجه به ارزش بالای تجهیزات، این شرکت در حال ارزش‌گذاری توسط کارشناس رسمی دادگستری است و به محض مشخص شدن نتایج ارزش‌گذاری، اطلاعات مربوط به آن در سامانه کدال منتشر خواهد شد.

منبع
روزنامه دنیای اقتصاد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا