اخبار

ورازی، ودی و پخش مجوز افزایش سرمایه دریافت کردند

ورازی، ودی و پخش به ترتیب مجوز افزایش سرمایه ۵۳۵، ۱۴۳ و ۴۷ درصدی را از سازمان بورس دریافت کردند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، شرکت بیمه رازی (ورازی)، بیمه دی (ودی) و پخش البرز (پخش) مجوز افزایش سرمایه ۵۳۵، ۱۴۳ و ۴۷ درصدی را از دو محل تجدید ارزیابی و مطالبات سهامداران و آورده نقدی از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت کردند. این سه نماد بورسی آماده برگزاری مجمع فوق‌العاده نیز می‌شوند.

“ورازی” سرمایه فعلی خود را از ۳۰۰ میلیارد تومان به ۱.۹ هزار میلیارد تومان خواهد رساند. تامین مالی شرکت بیمه رازی، حاضر در تابلو زرد بازار پایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و برای اصلاح ساختار مالی اعمال می‌شود.

مجمع فوق‌العاده این ظرفیت را دارد تا با انجام افزایش سرمایه از ۱.۹ به ۲.۱ هزار میلیارد تومان از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی موافقت کند. مجمع فوق‌العاده همچنین می‌تواند اختیار عملی کردن آن را به مدت دو سال به هیات مدیره تفویض کند تا پس از اخذ مجوز سازمان و بیمه مرکزی نسبت به عملی شدن آن اقدام شود.

“ودی” برنامه دارد تا سرمایه فعلی خود را از ۲۵۰ به ۶۰۸.۴ میلیارد تومان رساند. این شرکت فرابورسی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها تامین مالی شده و صرف اصلاح ساختار مالی می‌شود.

مجمع فوق‌العاده این شرکت می‌تواند با افزایش سرمایه از ۶۰۸.۴ به ۸۳۳.۴ میلیارد تومان از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی موافقت کند. همچنین اختیار عملی کردن افزایش سرمایه را به مدت دو سال به هیات مدیره تفویض کند تا پس از اخذ مجوز سازمان و بیمه مرکزی نسبت به عملی شدن آن اقدام شود.

“پخش” در نظر دارد تا سرمایه فعلی خود را از ۹۵ به ۱۴۰ میلیارد تومان رساند. این شرکت فرابورسی نیز از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی تامین مالی شده و برای توسعه ناوگان حمل و نقل و تامین سرمایه در گردش اعمال می‌شود.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا