اخبار

افزایش سرمایه ویتانا و سیمان غرب آسیا به تصویب رسید

طبق اعلام سایت کدال، افزایش سرمایه ۱۶۶ درصدی ویتانا و ۱۵۸ درصدی سیمان غرب آسیا با برگزاری مجمع فوق‌العاده به تصویب رسید.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، پس از برگزاری مجمع فوق‌العاده دو شرکت فرابورسی ویتانا و سیمان غرب آسیا، افزایش سرمایه آن‌ها به تصویب رسید. به این ترتیب مقرر شد سرمایه‌ی ویتانا ۱۶۶ درصد و سرمایه‌ی سیمان غرب آسیا ۱۵۸ درصد باشد. افزایش سرمایه‌ی یادشده، از دو محل سود انباشته و مطالبات سهامداران و آورده نقدی انجام خواهد شد.

در متن اطلاعیه مربوط به این افزایش سرمایه‌ها آمده است: با برگزاری مجمع فوق‌العاده دو شرکت ویتانا و سیمان غرب آسیا، افزایش سرمایه‌ی ۱۶۶ و ۱۵۸ درصدی از محل سود انباشته و مطالبات سهامداران و آورده نقدی به تصویب رسید. مجمع فوق‌العاده شرکت ویتانا قبل از ظهر دوشنبه ۲۲ دی با دستور جلسه تصمیم‌گیری درخصوص افزایش سرمایه با حضور ۷۷.۵ درصد سهامداران برگزار و با توجه به صدور مجوز توسط سازمان بورس، افزایش سرمایه ۱۶۶ درصدی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و سود انباشته مورد موافقت سهامداران قرار گرفت. براین اساس، «غویتا» به منظور تکمیل فاز سوم طرح توسعه ویتانا کاسپین یک و فاز اول طرح توسعه ویتانا کاسپین ۲، اصلاح ساختار مالی، تامین سرمایه در گردش و مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه پذیر، سرمایه فعلی را از ۱۳۱.۶ به ۳۵۰ میلیارد تومان رساند. مجمع فوق‌العاده با انجام افزایش سرمایه از ۳۵۰ به ۵۰۰ میلیارد تومان معادل ۱۱۴ درصد از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی موافقت کرد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا