اخبار

کد معاملاتی سهامداران متخلف بورسی تا ۱۰ روز مسدود می‌شود

طبق اعلام مدیریت امور اعضاء بورس تهران کد معاملاتی سهامداران متخلف در بورس از ۵ تا ۱۰ روز محدود خواهد شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری سنا، علی بهشتی‌روی، مدیر امور اعضاء بورس تهران از اعمال محدودیت بر کد معاملاتی سهامداران متخلف در بورس خبر داد. وی در خصوص بسته شدن و اعمال محدودیت برای کدهای سهام‌داری و سهامدارانی که در بورس اقدام به سفارش‌چینی و انجام دستورهای نامتعارف می‌کنند، گفت: بیشترین موارد تخلف از جانب معامله‌گران آنلاین و شرکت‌های کارگزاری مربوط به دستورهای کمتر از ۵۰۰ هزار تومان است در حالی که از قبل غیر قانونی بودن این موضع توسط مقام ناظر اعلام شده بود.

بهشتی‌روی در رابطه با این موضوع ادامه داد: با انجام این تخلف، کد سهام‌دارانی که مستقیم و از طریق درگاه‌های آنلاین اقدام به معامله می‌کنند، حدود ۱۰ روز کاری و برای معامله‌گران فعال در کارگزاری‌ها حداقل ۵ روز بسته می شود. البته با توجه به نوع تخلف این تعداد روزها ممکن است بیشتر هم بشود. برخی معامله‌گران سفارش‌هایی را انجام می دهند و در زمان‌هایی مشخص به حذف آن‌ها می‌پردازند. این مورد نیز از تخلفاتی محسوب می‌شود که به موجب آن دسترسی معامله‌گران توسط نهاد ناظر محدود می‌شود. دستورهای نامتعارف و رِنج کشیدن از دیگر تخلفات در این حوزه است که مانند موارد بالا به بسته شدن دسترسی معاملاتی فرد می انجامد.

مدیر امور اعضاء بورس تهران در پایان نیز با اشاره به رعایت ضروری دو نکته‌ی مهم توسط سرمایه‌گذاران به جهت رشد بازار سهام گفت: نخستین نکته به تصمیماتی که در بازار سرمایه گرفته می‌شود، بستگی دارد و به طور قطع، داشتن نگاه بلندمدت – حداقل یک سال به بالا – و تشکیل سبد متنوعی از صنایع مختلف به کسب سود در این بازار کمک شایانی می‌کند. همچنین افزایش آگاهی و دانش درخصوص بازار سرمایه و حضور در دوره‌های آموزشی از منابع موثق از دیگر موارد لازم برای حضور مستقیم در بازار سرمایه است. علاقه‌مندان سرمایه‌گذاری در بورس اگر فرصت لازم برای افزایش آگاهی در این زمینه را ندارند، حتما از روش‌های غیرمستقیم مانند صندوق‌ها و شرکت‌های سبدگردان بهره‌مند شوند.

منبع
سنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا