اخبار

رویه جدید و تغییر موقتی ساعات معاملات بورس از هفته آینده

مدیرعامل بورس تهران با اعلام رویه جدید و موقتی در زمینه ساعات معاملات سهام از هفته آینده گفت، نه تنها امکان پذیرش ۵۰ شرکت جدید در سال جاری وجود دارد، بلکه بورس هر هفته میزبان یک عرضه اولیه خواهد بود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، علی صحرایی، مدیرعامل بورس تهران درباره برنامه‌های بورس تهران برای جلوگیری از تکرار اختلال در سامانه معاملات و عادی شدن روند داد و ستد سهام شرکت‌ها به بورس پرس گفت، یکی از اقداماتی که با همکاری مدیریت فناوری بورس تهران عملی خواهد شد، به کارگیری دو سامانه معاملاتی است که مانند جداسازی سامانه‌های بورس و فرابورس اجرایی شد.

وی ادامه داد، علاوه بر این، از هفته آینده و البته به صورت کاملا موقتی، بدون آنکه ساعات معاملات طولانی شود، سهام ترکیبی از صنایع مختلف در دو زمان ۸:۳۰ تا ۱۱ و ۱۱ تا ۱۴ یا ۱۵ هر روز کاری معامله خواهند شد. در این میان به زودی جزییات و چند و چون این رویه، نهایی و منتشر می‌شود.

این مقام مسئول در برابر این سوال که آیا وعده وزیر اقتصاد مبنی بر پذیرش و عرضه اولیه ۵۰ شرکت جدید در بورس طی سال جاری محقق خواهد شد یا خیر، توضیح داد، بله. در حوزه پذیرش شرکت‌ها که به بورس و فرابورس محول شده و هر هفته یک تا دو جلسه هم برگزار می شود، فرایندها بر پایه آی تی بوده تا زمان کمتری برای بررسی مستندات و طی مراحل قانونی صرف شود.

صحرایی ادامه داد، از سوی دیگر، راه‌اندازی پنجره واحد اتاق ایران، بازار سرمایه، جامعه حسابداران رسمی منجر به تسریع در انجام امور اداری شده است. بنابراین در صورت ارائه صورت‌های مالی سودآور و شفاف، امیدنامه کامل و تایید حسابرس، امکان پذیرش شرکت‌ها حتی در یک جلسه هیات پذیرش وجود دارد. در این میان نکته مهم، سودآور بودن شرکت‌ها و احراز شفافیت کامل و رعایت حقوق سهامداران است که بورس تهران نمی‌تواند از این موارد چشم‌پوشی کند.

وی تاکید کرد، با این اوصاف نه تنها امکان پذیرش ۵۰ شرکت جدید در سال جاری وجود دارد بلکه بورس تهران در نظر دارد هر هفته میزبان یک عرضه اولیه باشد. مگر اینکه شرکت‌ها آمادگی نداشته باشند.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا