اخبار

بازار بورس ۳۱ شهریور / ادامه دلهره سهامداران و روند ریزشی بورس

بازار بورس ۳۱ شهریور در حالی به پایان رسید که شاخص کل بیش از ۳.۵ درصد و شاخص هم‌وزن نیز ۱.۵ درصد افت پیدا کرد. به این ترتیب شاخص کل به عدد یک میلیون و ۵۹۵ هزار واحد رسید.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، بازار بورس ۳۱ شهریور تحت تأثیر ادعای آمریکا مبنی بر فعال کردن مکانیزم ماشه، رفتاری به شدت هیجانی از خود بروز داد. در نتیجه امروز صف‌های فروش در اکثر نمادهای شاخص‌ساز تشکیل شد و کلیت بازار را با روندی منفی روبه‌رو کرد.

در جریان معاملات بازار بورس ۳۱ شهریور، حتی شاخص‌سازان اصلی بازار بورس یعنی نمادهای فولاد، فملی و فارس نیز منفی بودند و شاخص‌ هم‌وزن ریزشی ۱.۵ درصدی را تجربه کرد. توقف بازار در صف‌های فروش، کاهش تعداد و حجم معاملات را در پی داشت و ارزش معاملات امروز را به ۸۴۷۴ میلیارد تومان رساند.

طبق تحلیل کارشناسان بازار، به احتمال زیاد ریزش بازار در این هفته و به خصوص امروز، به شدت تحت تأثیر ادعای آمریکا مبنی بر فعال کردن مکانیزم ماشه در آینده نزدیک است که حتی تأثیر آن بر نرخ امروز ارز نیز مشهود بود.

از عوامل موثر دیگر بر روند منفی امروز و ایجاد صف‌های فروش، می‌توان به عرضه اولیه وسپهر اشاره کرد. از سوی دیگر، بی‌هدفی و عدم انگیزه بازار نیز از عوامل موثر بر ریزش امروز بازار به شمار می‌رود.

بازار بورس ۳۱ شهریور همچنین شاهد توقف نماد وبصادر نیز بود. وبصادر که در روزهای بعد از اصلاح، از نمادهای شاخص‌ساز محسوب می‌شد، امروز به دلیل افشای اطلاعات بااهمیت گروه الف، متوقف شد.

با توجه به شرایط فعلی، تنها می‌توان صبر کرد و منتظر تخلیه فضای هیجانی از بازار ماند، چرا که صف‌های فروش سنگین قفل هستند و بنا بر پیش‌بینی‌ها، نوسان بازار بین اعداد یک میلیون و ۵۰۰ هزار تا یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد خواهد بود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا