اخبار

بازار بورس ۵ آذر / شاخص کل بورس به روند مثبت بازگشت

بازار بورس ۵ آذر در حالی امروز معاملات خود را پایان داد که بالاخره توانست با ۱۰ هزار واحد رشد، دوباره وارد روند مثبت شود. شاخص هم‌وزن نیز بیش از یک درصد رشد را به ثبت رساند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، در پایان معاملات بازار بورس ۵ آذر، شاخص کل بورس توانست علی رغم سیر منفی معاملات شستا، ۰.۷ درصد رشد پیدا کند. به این ترتیب شاخص کل بورس با ۱۰ هزار واحد رشد به یک میلیون و ۳۶۷ هزار واحدی رسید و تنها یک روز پس از منفی شدن، دوباره روندی مثبت در پیش گرفت. در چارچوب معاملات امروز بیش از ۱۵ میلیارد سهم به ارزش ۱۵.۵ هزار میلیارد تومان، داد و ستد شد. ارزش معاملات فرابورس نیز به ۱۲.۶ هزار میلیارد تومان رسید.

معاملات مثبت نمادهای فولاد، فملی و شپنا سرانجام توانست تأثیر منفی معاملات شستا را پوشش دهد و کمک زیادی به مثبت شدن شاخص کل کند. بیشترین ارزش معاملات امروز متعلق به نمادهای مربوط به گروه خودرو، فراورده‌های نفتی و بانکی بود. امروز همچنان روند معاملات گروه پالایشی مثبت بود. در میان نمادهای بازار، شستا نیز همان‌طور که پیشتر اشاره شد با تداوم معاملات منفی خود بیشترین تأثیر منفی را روی شاخص کل گذاشت و در پایان معاملات صف فروش آن جمع‌آوری شد.

در فرابورس نیز نمادهای معاملاتی بپاس، آریا و میدکو بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

به نظر می‌رسد روند بهبود امروز بازار بورس در پی انتشار خبرهایی مبنی بر اصلاح شیوه‌نامه قیمت‌گذاری فولاد و همچنین اعلام وصول شدن طرح تشکیل مجمع سهامداران حقیقی در مجلس، ایجاد شد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا