اخبار

بازار بورس ۴ آذر / شاخص کل بر خلاف شاخص هم‌وزن منفی شد

بازار بورس ۴ آذر در حالی به معاملات خود پایان داد که طی آن شاخص کل با افتی ۱.۳۵ درصدی همراه بود. شاخص هم‌وزن هم ۰.۷۵ درصد رشد کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، در پایان معاملات بازار بورس ۴ آذر، شاخص کل بورس تهران با ۱.۳۵ درصد افت به عدد یک میلیون و ۳۵۶ هزار و ۹۴۴ واحد رسید. روند منفی شاخص کل امروز در حالی به وجود آمد که شاخص هم‌وزن با رشدی ۰.۷۵ درصدی با صعود همراه بود.

امروز در مجموع دو میلیون معامله صورت گرفت و در چارچوب آن، حدوداً ۲۰ هزار میلیارد تومان داد و ستد شد. در فرابورس نیز ارزش معاملات بیشتر از ۸ هزار میلیارد تومان بود.

در معاملات بازار بورس ۴ آذر نمادهای فارس، فملی و فولاد روی شاخص کل بیشترین بیشترین تاثیر منفی را گذاشتند. در مقابل اما نمادهای خودرویی و بانکی صف خرید تشکیل دادند و در ادامه‌ی آن تاثیر مثبتی بر شاخص کل داشتند.

بیشترین ارزش معاملات نیز مربوط به نمادهای مربوط به گروه‌های خودرویی، بانکی و فراورده‌های نفتی بود که از این میان نمادهای شپنا، وتجارت و خودرو بیشترین میزان ارزش را به خود اختصاص دادند.

در این میان نمادهای فولادی نیز که از ابتدای معاملات با صف فروش همراه بودند در ادامه و در آخرین دقایق ساعت معاملات، به دنبال انتشار خبر برگزاری جلسه ذینفعان صنعت فولاد در روز چهارشنبه، از صف فروش خارج شدند و روندی بهبودی را در پیش گرفتند.

شستا نیز که به تازگی با معرفی بازارگردان به بورس برگشته است امروز را با صف فروش به پایان رساند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا