اخبار

بازار بورس ۳ آذر / شستا بر خلاف روند بازار، منفی شد

در چارچوب معاملات بازار بورس ۳ آذر ، شاخص کل بورس توانست رشد ۱.۲ درصدی را به ثبت برساند و به عدد یک میلیون و ۳۷۵ واحد برسد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، بازار بورس ۳ آذر در حالی به پایان رسید که طی آن شاخص کل با ۱.۲ درصد رشد به سطح یک میلیون و ۳۷۵ هزار واحدی رسید. این مسئله در حالی اتفاق می‌افتد که شاخص هم‌وزن نیز ۱.۳ درصد رشد را تجربه کرد. به این ترتیب می‌توان گفت کلیت بازار بورس امروز بسیار خوب بود و تقاضا به طور متعادل در نمادهای کوچک و بزرگ افزایش داشته است.

امروز در مجموع ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون سهم مورد معامله قرار گرفت و به دنبال آن ارزش کل معاملات ۱۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومانی شد. ارزش معاملات فرابورس اما نسبت به روز گذشته افت داشت و به حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان رسید. همچنین امروز خبرهایی مبنی بر افزایش دامنه نوسان منتشر شد که پس از پیگیری‌ها مشخص شد این خبر شایعه بوده است.

امروز نمادهای شپنا، کگل و کچاد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشتند. در معاملات بازار بورس ۳ آذر با این که صف خرید پالایشی‌ها، معدنی‌ها و بانکی‌ها باعث مثبت شدن شاخص کل شد، شستا خلاف جریان بازار حرکت کرد و معاملاتی منفی به جای گذاشت.

امروز بیشترین ارزش معاملات متعلق به گروه‌های خودرویی، بانکی و فلزات اساسی بود. نمادهای شستا و خودرو نیز همانند روزهای گذشته پرمعامله‌ترین نمادهای بازار بودند. معاملات دارایکم نیز امروز روندی صعودی داشت و با ثبت ۳۳ میلیون واحد، توانست رشدی ۲.۲ درصدی به جای بگذارد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا