اخبار

بازار بورس ۲۷ آبان / بازار با وجود بازگشایی شستا همچنان سبز ماند

در پایان معاملات بورس امروز، ۲۷ آبان شاخص کل با رشدی ۱٫۸ درصدی مواجه شد. این در حالی بود که بازگشایی شستا حدود ۱۵ هزار واحد شاخص را منفی کرد تا شاخص از کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحدی عقب‌نشینی کند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌ نیوز، در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل با رشدی ۱.۸ درصدی در آستانه کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحدی به کار خود پایان داد. این در حالی بود که شاخص کل هم‌وزن نیز رشدی ۱.۲۴ درصدی را تجربه کرد.

مهمترین اتفاق امروز بورس بازگشایی شستا بود که موجب شد ترس بازار از سقوط شدید شاخص کل بریزد. شستا در حالی با ۱۹ درصد افت بازگشایی شد که در پایان با صف خرید چندصد میلیونی به کار خود خاتمه داد.

در معاملات امروز بورس اگر چه شستا تاثیر منفی ۱۳ هزار و ۵۰۰ واحدی بر شاخص کل داشت اما سبزپوشی اکثر نمادهای شاخص‌ساز دیگر نظیر فارس، فملی و فولاد موجب شد تا در نهایت شاخص کل بیش از ۲۳ هزار واحد مثبت باشد.

در پایان معاملات ۲۷ آبان بیش از ۱۰ میلیارد سهم با ارزشی بالغ بر ۱۱.۶ میلیارد تومان در بورس دادوستد شد که ۴۰ درصد بیشتر از روز گذشته بود.

در میان نمادهای فرابورسی نیز صبا، هرمز و ذوب تاثیرگذارترین نمادهای این بازار بودند و این در حالی بود که ارزش معاملات فرابورس نیز امروز با رشدی ۷۰ درصدی به ۷ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان رسید.

در میان گروه‌های صنعت نیز گروه خودرویی با حدود ۲ هزار میلیارد تومان، پرمعامله‌ترین گروه بازار بود و پس از آن گروه چند رشته‌ای و مواد شیمایی جایگاه‌های بعدی را از آن خود کردند.

همچنین نمادهای شستا، دارا یکم و خودرو نیز بیشترین ارزش معاملات امروز بورس را به خود اختصاص دادند

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا