اخبار

بازار بورس ۲۰ آبان / برقراری تعادل نسبی با وجود ریزش شاخص کل

در پایان معاملات بازار بورس ۲۰ آبان شاهد بودیم که با وجود شروع مثبت، شاخص کل روندی نزولی در پیش گرفت و با ریزش به کار خود پایان داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، در ابتدای معاملات بازار بورس ۲۰ آبان، شاخص کل بورس به دنبال بهبود تقاضا با رشد ۶ هزار واحدی رو‌به‌رو شد؛ اما این روند ادامه‌دار نبود و در پایان معاملات، عرضه در برخی سهام افزایش یافت و شاخص کل با سه هزار واحد ریزش به کار خود پایان داد.

در شرایطی که بازار بورس از ابتدای هفته با تداوم روند کاهشی روبه‌رو بوده است، می‌توان گفت بازار امروز به تعادلی نسبی رسید؛ چرا که از ابتدای معاملات با بهبود تقاضا همراه بود و ریزش شاخص آن نیز بسیار جزئی بود.

بیشترین تأثیر مثبت بر شاخص کل بازار بورس ۲۰ آبان از طرف نمادهای کگل، کچاد و فملی بود. همچنین نمادهای وامید، جم و شتران نیز بیشترین تاثیر منفی را به جا گذاشتند.

نماد شستا نیز که قرار بود از این هفته با بازارگردان جدید آغاز به کار کند همچنان متوقف است. در همین راستا امروز رئیس سازمان بورس دستور پیگیری بازگشایی شستا را داد.

همچنین امروز طبق اعلام پیشین مسئولان، مصوبه‌ی لغو ممنوعیت نوسان‌گیری روزانه اجرایی شد. انتظار می‌رود این اقدام در راستای کنترل عرضه تأثیر مثبتی داشته باشد.

افزایش قیمت‌های جهانی، افزایش قیمت دلار و البته خبر ساخت واکسن کرونا فایزر از جمله عواملی بود که امروز روی بازار سهام تأثیر مثبتی گذاشت. طبق تحلیل برخی کارشناسان بازار بورس فعلاً اتمام روند نزولی بازار غیرقابل پیش‌بینی است، اما گروهی دیگر از صاحب‌نظران بازار بورس اعتقاد دارند دوره اصلاح بازار سهام این هفته پایان می‌یابد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا