اخبار

بازار بورس ۱۴ آبان / تزریق ۵۵۰ میلیارد تومان پول از سوی حقیقی‌ها

بازار بورس ۱۴ آبان در پایان معاملات خود شاهد رشد دو درصدی شاخص کل و رسیدن به یک میلیون و ۲۹۰ هزار واحد بود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، بازار بورس ۱۴ آبان در اولین روز بعد از انتخابات آمریکا و در حالی که نتایج نهایی آن هنوز مشخص نشده است، از خود واکنشی مثبت نشان داد و با غلبه‌ی تقاضا بر عرضه شاهد رشد دو درصدی شاخص کل بود.

به این ترتیب شاخص کل به عدد یک میلیون و ۲۹۰ هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز همسو با روند مثبت شاخص کل، مثبت بود.

مجموع ارزش معاملات بازار سهام امروز مرز ۱۰ هزار میلیارد تومان را رد کرد تا نشانه‌ی دیگری باشد مبنی بر روند امیدبخش بورس.

همچنین امروز حقیقی‌ها حدود ۵۵۰ میلیارد تومان را به بورس تزریق کردند؛ ارزش کل معاملات خرد به ۶ هزار و ۷۸۰ میلیارد رسید. ۸۹ درصد یعنی ۶ هزار و ۲۰ میلیارد تومان سهام خریداری شده متعلق به حقیقی‌ها بود و مازاد خریدشان هشت درصد از کل معاملات را تشکیل داد.

در جریان معاملات بازار بورس ۱۴ آبان فراورده‌های نفتی، خودرو و فلزات اساسی عنوان صنایع برتر بازار را به خود اختصاص دادند. نمادهای خودرویی اما با وجود روند مثبتی که در پیش گرفته بودند، همزمان با افزایش قیمت دلار و نزدیک بودن ترامپ به پیروزی روند منفی به خود گرفتند.

بنا به تحلیل بسیاری از کارشناسان روند بازار بورس در روزهای آینده و پس از نتیجه‌ی انتخابات آمریکا، فارغ از این که کدام نامزد پیروز شود، روند مثبت در پیش خواهد گرفت اما پیروزی هر کدام بر سهم‌های مختلف بازار سهام تاثیر متفاوتی خواهد داشت.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا