اخبار

آغاز بازار بورس ۷ فروردین / استارت منفی بورس در سال جدید

بازار بورس در اولین روز کاری خود در سال جدید، ۷ فروردین، با ریزش جزئی شاخص کل همراه بود. اما با وجود کاهش ۱۹۰۰ واحدی شاخص تا به اینجا، تحرکات مثبتی به چشم می‌خورد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، آغاز بازار بورس ۷ فروردین بر خلاف انتظار اکثر کارشناسان منفی بود و کاهشی ۱۹۰۰ واحدی را نشان می‌دهد. با این وجود تا به اینجای کار شاخص هم‌وزن مثبت بوده است و علاوه بر آن، تحرکات مثبت دیگری نیز در بعضی نمادهای بازار وجود دارد و به نظر می‌رسد وضعیت منفی فعلی، ماندگار نباشد. ارزش معاملات تا این لحظه به حدود هزار میلیارد تومان رسیده است.

در جریان معاملات آغاز بازار بورس ۷ فروردین شاهد روند نزولی گروه‌های فلزی و خودرویی و همچنین پالایشی بودیم؛ هرچند در گروه پالایشی، نماد شتران استثنا‌ء است و اکنون در رنج مثبت قرار دارد. به نظر می‌رسد به خاطر دامنه‌ی نوسان نامتقارن است که اکثریت سهم‌ها، نقدشوندگی خود را از دست داده‌اند و در صف فروش قفل هستند. با این وجود شاخص هم‌وزن ۹۳۵ واحد افزایش را نشان می‌دهد و همچنین رنج کشی مثبت در نماد فولاد به چشم می‌خورد. صف فروش نماد شپنا نیز جمع شده است که به نظر می‌رسد به خاطر حمایت‌ها باشد.

از سوی دیگر پالایشی یکم با قیمت ۸۳۳۳ تومان در منفی ۲ درصدی روزانه قرار گرفته و حجم معاملات ۱۲ میلیونی را پشت سر گذاشته است. دارایکم نیز با جابجایی ۴ میلیون سهم به قیمت ۱۴۵۹۹ تومان رسیده است و اکنون با افزایش تقاضا مواجه شده است.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا