اخبار

بازار بورس ۷ فروردین / اولین روز بورسی سال جدید مثبت تمام شد

بازار بورس ۷ فروردین با رشد بیش از ۱۸۰۰ واحدی شاخص کل و ۲۰۰۰ واحدی شاخص هم‌وزن، توانست اولین روز کاری سال جدید را با وضعیتی سبز به پایان برساند.

به گزارش اخبار بورس، با پایان معاملات امروز، شاخص هم‌وزن و شاخص کل در وضعیت مثبت قرار گرفتند. شاخص کل با افزایش بیش از ۱۸۰۰ واحدی، به کانال یک میلیون و ۳۰۹ هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز بیش از ۲۰۰۰ واحد رشد پیدا کرد. با توجه به وضعیت افزایشی خوب شاخص هم‌وزن در معاملات امروز، می‌توان به ادامه‌ی روند صعودی در روزهای آینده‌ی بازار سهام خوش‌بین بود.

تحلیل وضعیت بازار بورس امروز، ۷ فروردین ۱۴۰۰

آغاز سال جدید برای بورس راضی‌کننده بود و بازار با ثبت رشدی نسبی، امیدها را نسبت به خود افزایش داد. در چارچوب معاملات بازار بورس ۷ فروردین، شاخص کل و هم‌وزن هر دو توانستند مثبت به کار خود پایان دهند که به نظر می‌رسد در نتیجه‌ی حمایت‌ها و همچنین محدودیت دامنه نوسان، این نتیجه حاصل شده باشد. امروز بر خلاف معمول، شاخص هم‌وزن رشد بیشتری را نسبت به شاخص کل تجربه کرد و باعث شد حتی بدبین‌ترین کارشناسان نسبت به روزهای آینده‌ی بازار امیدوار شوند. در یک برآیند کلی، بیشتر کارشناسان مالی معتقدند که بازار بورس در سال ۱۴۰۰ وضعیتی متعادل‌تر و منطقی‌تر خواهد داشت و به احتمال زیاد شاهد وضعیت‌های هیجانی سال گذشته نخواهیم بود.

جدول وضعیت کلی بازار بورس امروز، ۷ فروردین

شاخص کل بازار بورس ۷ فروردین که در ابتدای معاملات منفی بود، در پایان بیش از ۰.۱ درصد رشد را تجربه کرد و شاخص هم‌وزن نیز با عملکردی بهتر، رشد ۰.۴ درصدی را نشان می‌دهد؛ با این وجود همچنان در زمینه‌ی حجم و ارزش معاملات شاهد رشدی قابل‌توجه نیستیم.

بورس ۷ فروردین ۱۴۰۰ در یک نگاه
شاخص کل۱,۳۰۹,۵۷۳.۷۲
میزان تغییر شاخص کل نسبت به روز گذشته۱,۸۶۶.۱+
میزان تغییر شاخص کل نسبت به روز گذشته به درصد۰.۱۴+
شاخص كل (هم وزن)۴۴۱,۸۲۵.۲۷
میزان تغییر شاخص هم‌وزن نسبت به روز گذشته۲,۰۲۳.۵۳+
میزان تغییر شاخص هم‌وزن نسبت به روز گذشته به درصد۰.۴۶+
ارزش بازار۵۲,۲۹۴,۲۷۲.۲۶۴ B
تعداد معاملات۶۱۳,۸۶۷
ارزش معاملات۵۰,۵۲۸.۹۸۱ B
حجم معاملات۷.۳۲۵ B
تا ساعت ۱۵:۰۰

وضعیت نمادهای شاخص‌ساز بورس

دو نماد شاخص‌ساز فارس و فملی، جزء منفی‌سازترین نمادهای بازار بورس ۷ فروردین بودند اما در نهایت حریف معاملات مثبت سایر نمادهای بزرگ نشدند و شاخص کل نجات پیدا کرد. امروز حدود ۱۴۰ نماد بورسی در وضعیت مثبت قرار داشت که در مقایسه با اسفند گذشته، حرکت رو به جلو و امیدبخشی برای بازار سهام محسوب می‌شود.

نمادقیمت پایانیتاثیر
فارس۱۰,۵۵۰۱,۳۶۵.۳۱-
رمپنا۱۸,۱۴۰۱,۰۲۱.۵۴+
فملي۱۳,۴۳۰۹۰۱.۳۶-
شتران۱۰,۲۰۰۸۸۲.۵۸+
خودرو۲,۶۳۰۶۷۹.۷۵+
اخابر۱۰,۷۰۰۶۴۵.۹۸+
وغدير۱۲,۰۵۰۵۷۶.۸۷+
تا ساعت ۱۵:۰۰

جدول وضعیت کلی بازار فرابورس امروز، ۷ فروردین

فرابورس ۷ فروردین همسو با بازار بورس، در مسیر مثبت قرار داشت؛ هرچند میزان رشد امروز فرابورس یک سوم روز کاری پیشین در سال ۹۹ بود.

فرابورس ۷ فروردین ۱۴۰۰ در یک نگاه
شاخص کل۱۸,۰۳۸.۷۰ 
میزان تغییر شاخص کل نسبت به روز گذشته۴۸.۳+
ارزش بازار اول و دوم۱۲,۳۵۱,۹۹۲.۱۰۸ B
تعداد معاملات۳۰۰,۹۷۴
ارزش معاملات۱۴,۹۹۳.۸۰۶ B
حجم معاملات۱.۰۰۷ B
تا ساعت ۱۵:۰۰

وضعیت نمادهای شاخص‌ساز فرابورس

نمادقیمت پایانیتاثیر
بپاس۸۰,۶۲۱۴۸.۱۳+
مارون۱۶۰,۷۴۴۲۱.۷۵-
زاگرس۲۲۳,۴۱۶۱۴.۸۸-
آريا۹۰,۷۶۸۱۱.۲۷+
صبا۸,۱۶۱۷.۹۵-
دتوزيع۵۱,۶۲۳۵.۱۲+
ارفع۱۵,۳۶۰۵.۱۰-
تا ساعت ۱۵:۰۰

نقشه بورس و فرابورس امروز

از جمله گروه‌های بزرگ بازار سهام که امروز بسیار مثبت بود باید به گروه خودرویی اشاره کرد. گروه فرآورده‌های نفتی روزی منفی را پشت سر گذاشت؛ هرچند در این میان نماد شتران بر خلاف باقی نمادهای نفتی، معاملات مثبت خوبی را تجربه کرد. در بازار بورس ۷ فروردین، گروه‌هایی مثبت بودند که بیشتر، نمادهای کوچک بازار را تحت پوشش دارند.

نقشه وضعیت بازار بورس و فرابورس امروز، ۷ فروردین ۱۴۰۰
تا ساعت ۱۵:۰۰
برای مشاهده در سایز بزرگ، روی تصویر کلیک کنید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا