اخبار

بازار بورس ۱۷ دی / شاخص کل در آستانه سقوط به کانال ۱.۲ میلیون واحدی

در جریان معاملات بازار بورس ۱۷ دی، شاخص کل با حدود ۳ درصد افت به یک قدمی کانال ۱.۲ میلیون واحدی رسید و در آستانه سقوط قرار گرفت و اکثر نمادهای شاخص‌ساز امروز با صف فروش همراه بودند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، در پایان معاملات بازار بورس ۱۷ دی، شاخص کل بورس با افتی ۳ درصدی به سطح یک میلیون و ۳۱۰ هزار واحدی و آستانه سقوط رسید. این در حالی بود که افت شاخص کل هم‌وزن نیز امروز بیش از یک درصد بود.

در معاملات امروز سه نماد فولاد، فملی و فارس بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند. سایر لیدرهای بازار نیز همگی یا صف فروش بودند یا در محدوده منفی معامله شدند. با این حال در گروه‌های کاشی و سرامیک، انبوه‌سازی و سیمان، تعداد نمادهای سبز بیشتر از نمادهای قرمز بود.

امروز ارزش کل معاملات بورس به مرز ۱۱ هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به روز گذشته حدود ۵ درصد بیشتر بود. در فرابورس نیز به لطف معامله اوراق مرابحه، ارزش معاملات به ۲۵ هزار میلیارد تومان رسید.

شستا، غنوش و وتجارت نیز امروز بیشترین ارزش معاملات بورس را به نام خود ثبت کردند. نماد شستا امروز در حالی منفی شد که روز گذشته خبر افزایش سرمایه شرکت‌های تابعه آن منتشر شد.

بسیاری از تحلیلگران نسبت به نحوه بازارگردانی سهام بزرگ شکایت دارند و آن ‌را عامل اصلی افت شاخص می‌دانند. به نظر می‌رسد شاخص کل از نظر تکنیکال سطح حمایتی یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحدی را همچنان حفظ کند.

همچنین امروز عرضه اولیه سپیدار انجام شد که در آن به هر کد بورسی ۷ سهم، معادل ۲۸ هزار تومان تخصیص یافت. میزان مشارکت در این عرضه اولیه نیز ۴ میلیون و ۱۹۶ هزار و ۴۶۰ کد بود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا