اخبار

بازار بورس ۲۶ بهمن / رشد جزئی شاخص کل در روز نوسانی بازار

بازار بورس ۲۶ بهمن برعکس روز گذشته‌ی خود، رشدی جزئی را به ثبت رساند و شاخص کل با ۲۰۸۵ واحد افزایش به یک میلیون و ۲۶۴ هزار و ۳۳۸ واحد رسید.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، بازار بورس ۲۶ بهمن نتوانست روند صعودی پرشتاب دیروز را ادامه دهد و در نتیجه توانست تنها رشدی جزئی را به ثبت برساند. به این ترتیب شاخص کل بورس امروز با ۲۰۸۵ واحد افزایش به یک میلیون و ۲۶۴ هزار و ۳۳۸ واحد رسید. شاخص کل با معیار هم‌وزن هم امروز با ۰.۳۴ درصد رشد تعداد ۱۴۶۰ واحد افزایش یافته و به رقم ۴۳۷ هزار و ۸۵ واحد رسید.

در فرابورس اما شاخص کل منفی شد و با ۵۶ واحد کاهش به رقم ۱۷ هزار و ۸۱۶ واحد رسید. همچنین مجموع ارزش معاملات امروز بازار بورس ۱۲ هزار و ۲۹۴ میلیارد تومان و مجموع ارزش معاملات بازار فرابورس ۸۰۳۲ میلیارد تومان بود.

وضعیت نمادهای بازار بورس و فرابورس ۲۶ بهمن

امروز شاهد نوسانات زیادی در طول معاملات نمادهای بازار بودیم اما در نهایت بازگشایی نمادهای فملی و شبندر باعث جبران این نوسان‌ها و مثبت شدن شاخص کل بازار بورس ۲۶ بهمن شد. سایپا، پالایش نفت اصفهان، ملی مس ایران، ایران خودرو، سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، فولاد مبارکه اصفهان و پالایش نفت تهران از جمله شرکت‌های پرتراکنش امروز بازار بورس بودند.

در فرابورس نیز این شرکت‌های فولاد ارفع و هلدینگ معدنی خاورمیانه بودند که بیش‌ترین تأثیر مثبت را روی شاخص کل داشتند؛ هرچند در نهایت نتوانستند شاخص کل فرابورس را مثبت کنند. پرمعامله‌ترین‌های امروز بازار فرابورس نیز شرکت‌های توزیع غذای دنا آفرین فدک، سپیدار سیستم آسیا، صنایع چوب خزر کاسپین، ذغال‌سنگ پروده طبس، سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، پتروشیمی ارومیه و دامپروری ملارد شیر بودند.

تحلیل وضعیت بازار سهام امروز

به نظر می‌رسد پس از اعمال دامنه نوسان نامتقارن و رشد بسیار خوب شاخص کل در روز گذشته، به جای بازگشت اعتماد به بازار سرمایه، اکنون سهامداران به این اتفاق به عنوان یک فرصت مناسب برای خروج از بازار سهام و فروش سهم‌های خود نگاه می‌کنند؛ به طوری که در بازار بورس ۲۶ بهمن شاهد خروج نقدینگی از بازار بودیم.

کارشناسان همچنان به تأثیر مقطعی اعمال دامنه نوسان نامتقارن امیدوارند و معتقدند که می‌توان از این مسئله به عنوان ابزاری برای شروع روند صعودی پایدار و اعتمادسازی استفاده کرد. در همین رابطه سلمان نصیرزاده، کارشناس بازار سرمایه دو روز آینده را برای بازار بورس حیاتی می‌داند و معتقد است که اگر در این فرصت بازار بتواند مقاومت خود را بشکند، شاهد صعود شاخص کل تا سطح یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحدی خواهیم بود؛ در غیر این صورت بازار پیرامون کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحدی تثبیت می‌شود.

منبع
تجارت نیوزفارس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا