اخبار

بازار بورس ۲۵ بهمن / رکورد زمستانی ورود نقدینگی حقیقی شکست

بازار بورس ۲۵ بهمن در حالی معاملات خود را به پایان رساند که شاخص کل رشد بسیار خوب چهار درصدی را به ثبت رساند و به سطح یک میلیون و ۲۶۲ هزار واحدی رسید. رکورد زمستانی ورود نقدینگی حقیقی به بازار نیز امروز شکسته شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، شاخص کل بازار بورس ۲۵ بهمن در سایه‌ی اعمال دامنه نوسان نامتقارن توانست رشد بسیار خوب چهار درصدی را به ثبت برساند. به این ترتیب شاخص کل با ۴۷ هزار و ۷۸۷ واحد افزایش، به سطح یک میلیون و ۲۶۲ هزار واحدی رسید که محدوده‌ی مهمی برای آغاز روند صعودی پایدار بازار سهام محسوب می‌شود. شاخص هم‌وزن بازار بورس نیز امروز مثبت بود و سه درصد رشد کرد که بیان‌گر سبزپوشی کلیت بازار بورس است. در جریان معاملات امروز بازار بورس همچنین بیش از ۱۴۰۰ میلیارد تومان پول حقیقی وارد وارد شد که رکورد زمستانی ورود نقدینگی حقیقی شکست. در فرابورس نیز شاخص کل با رشد ۳۳۴ واحدی به رقم ۱۷ هزار و ۸۷۳ واحد رسید. همچنین مجموع ارزش معاملات امروز بازار بورس ۱۳ هزار و ۴۳۶ میلیارد تومان و مجموع ارزش معاملات بازار فرابورس ۸۶۸۱ میلیارد تومان بود.

وضعیت نمادهای بازار بورس و فرابورس ۲۵ بهمن / پالایشی یکم و دارایکم بیشترین ارزش معاملات را داشتند

فارس، فولاد و فملی بیشترین تاثیر افزایشی را روی شاخص کل بازار بورس ۲۵ بهمن گذاشتند. سه گروه خودرویی، سیمانی و فلزات اساسی بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند که در این بین به طور مشخص نمادهای پالایشی یکم و دارایکم بیشترین ارزش معاملات را داشتند. همچنین گروه سیمانی امروز را پرمعامله دنبال کرد.

در فرابورس نیز این شرکت‌های آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس، فولاد هرمزگان، هلدینگ معدنی خاورمیانه، ذوب‌آهن اصفهان و صبا تأمین که بیش‌ترین تأثیر مثبت را روی شاخص کل داشتند. تهیه غذای دنا آفرین فدک، چوب خزر کاسپین، سپیدار سیستم آسیا، سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، ذغال سنگ پروده طبس، دامپروری ملارد شیر و پتروشیمی ارومیه نیز پرتراکنش‌ترین‌های امروز فرابورس بودند.

تحلیل وضعیت بازار سهام امروز

امروز به دنبال اعمال کم کردن دامنه نوسان منفی سهم‌ها، تقاضا در بازار افزایش پیدا کرد و باعث شد شاخص‌سازان بتوانند به مقدار قابل‌توجهی شاخص کل را جابه‌جا کنند. برآیند کلی پیش‌بینی تحلیل‌گران بازار سهام، ادامه‌ی روند صعودی شروع شده در بازار بورس ۲۵ بهمن تا پایان هفته است. همچنین انتظار می‌رود اگر اتفاق منفی خاصی نیافتد، شاخص کل تا پایان معاملات این هفته کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد را نیز پس بگیرد. با این وجود ادامه‌ی روند مذکور برای هفته‌های آینده تضمین شده نیست و باید منتظر ماند و دید که آیا تأثیر مسکن‌گونه‌ی دامنه نوسان نامتقارن به ثمر خواهد نشست یا خیر.

منبع
تجارت نیوزفارس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا