اخبار

بازار بورس ۷ دی / معاملات امیدوار کننده به رغم پایان قرمز

بازار بورس ۷ دی در حالی به معاملات خود پایان داد که علی رغم روند منفی شاخص کل، معاملات مثبت نمادهای شاخص‌ساز در نیمه دوم روند معاملات، سهام‌داران را به سبزپوشی بازار در فردا و روزهای آینده امیدوار کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، بازار بورس ۷ دی در حالی معاملات خود را به پایان رساند که علی رغم پایان منفی شاخص کل، امیدها به سبزپوشی بورس در فردا و روزهای آینده افزایش یافت. امروز بازار سهام توانست با معاملات مثبت نمادهای شاخص‌ساز در نیمه دوم بازار، تا حد زیادی میزان ریزش‌های ابتدای روز را جبران کند؛ به نحوی که در نهایت با ۴۵۰۰ واحد ریزش، افتی ۰.۳ درصدی را به ثبت رساند.

امروز همچنین نمادهای کوچک‌تر بازار نیز معاملاتی منفی داشتند که به دنبال آن شاخص کل هم‌وزن هم وارد رنج منفی شد. ارزش کل معاملات امروز نیز پس از دادوستد ۱۰ میلیارد برگه سهم به ۱۲.۸ هزار میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات فرابورس نیز مرز ۷ هزار میلیارد تومانی را رد کرد.

امروز نمادهای شستا، تاپیکو و نوری بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس گذاشتند هرچند معاملات مثبت مربوط به این نمادها نیز نتوانست شاخص کل را مثبت کند؛ با این وجود بخش زیادی از ریزش‌های شاخص به واسطه معاملات مربوط به این نمادها جبران شد. خودرو، وپارس و رمپنا از جمله نمادهایی بودند که روی شاخص کل امروز تأثیر منفی زیادی گذاشتند.

نماد شستا امروز توانست پس از مدت‌ها به محدوده مثبت برگردد و با صف خرید معاملات خود را به پایان برساند. همچنین گروه پالایشی امروز عملکرد بسیار مثبتی از خود به جای گذاشت؛ به نحوی که امیدها را برای مثبت شدن صندوق پالایشی یکم افزایش داد. بیش‌ترین ارزش معاملات امروز نیز مربوط به معاملات گروه خودرویی، مواد شیمیایی و دارویی بود. لازم به ذکر است که نمادهای مربوط به گروه دارویی که طی دو هفته‌ی گذشته معاملات سبزی داشتند، در پایان معاملات امروز در رنج منفی قرار گرفتند و به صورت جمعی افت کردند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا