اخبار

بازار بورس ۲۵ آذر / نصف شدن ارزش معاملات در روز افت ۳.۷ درصدی شاخص

بازار بورس ۲۵ آذر در حالی به معاملات خود پایان داد که طی آن، شاخص کل بورس شاهد ریزشی شدید بود و ۳.۷ درصد افت کرد. ارزش معاملات نیز امروز ۵۰ درصد کاهش یافت.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، در پایان معاملات بازار بورس ۲۵ آذر شاخص کل بورس به دنبال شدت عرضه در بازار، بیش از ۵۵ هزار واحد ریزش کرد و افتی ۳.۷ درصدی را به ثبت رساند. به این ترتیب شاخص کل به عدد یک میلیون و ۴۲۸ هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز ۲.۵ درصد افت کرد. ارزش معاملات امروز، به دنبال نسبت پایین خریداران به فروشندگان، به شدت پایین بود و نسبت به روز قبل خود نصف شد. به این ترتیب ارزش معاملات امروز فقط ۷ هزار میلیارد تومان بود.

بیش‌تر نمادهای محوری و شاخص‌ساز در بازار بورس ۲۵ آذر با صف فروش به کار خود پایان دادند به نحوی که سه نماد فارس، فملی و فولاد بیش‌ترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند. پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار نیز مربوط به گروه‌های خودرویی، فلزات اساسی و بانک‌ها بود. همچنین خودرو، فولاد و پالایش بیش‌ترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند. در اتفاق مهم دیگر، بنا بر اعلام ناظر بازار، عرضه اولیه نماد اپال که قرار بود فردا انجام شود، لغو و به زمان دیگری موکول شد.

امروز بازار بورس در شرایطی به کار خود پایان داد که نمادهایی محوری همچون فملی و خودرو با جمع‌ شدن صف فروش روبه‌رو شدند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا