اخبار

بازار بورس ۲۲ آذر / شاخص‌ها با وجود فشار عرضه در دقایق پایانی سبز ماندند

در پایان معاملات امروز، ۲۲ آذر در بازار بورس، شاخص کل و شاخص کل هم‌وزن هر دو با رشدی ۱.۴ درصدی به کار خود خاتمه دادند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، در پایان معاملات اولین روز هفته شاخص کل بورس تهران اگرچه با رشدی ۱.۴ درصدی به کار خود پایان داد اما فشار عرضه در بسیاری از نمادها موجب شد تا روند شاخص در دقایق پایانی نزولی شود.  امروز همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز ۱.۴ درصد رشد را به ثبت رساند.

در معاملات ۲۲ آذر در بازار بورس که با جابجایی بیش از ۱۵ میلیارد سهم همراه بود، ارزش معاملات بالغ بر ۱۶.۶ هزار میلیارد تومان به ثبت رسید و نمادهای فولاد، فملی و تاپیکو بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشتند.

همچنین سه گروه خودرویی، فلزات اساسی و بانکی‌ها نیز بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند. معاملات امروز که در ابتدا با افزایش تقاضا در اکثر نمادهای شاخص‌ساز همراه بود در میانه‌های راه با افزایش عرضه در گروه‌های فلزات همراه شد و اگر چه در پایان نمادهای چون فولاد و ذوب با صف خرید به کار خود پایان دادند ولی صف خرید نمادهایی چون فملی و تاپیکو ریخته شد تا شاخص کل در نهایت با ۲۱ هزار واحد رشد به کار خود پایان دهد.

امروز همچنین معاملات وپارس باطل شد، روز چهارشنبه خبر عرضه اولیه اپال منجر شده بود تا این نماد با صف خرید سنگین همراه شود و امروز معامله در این نماد با تخلف همراه شد.

از دیگر اتفاقات مهم امروز، متوقف شدن نماد فارس به دلیل افشای اطلاعات الف بود. فارس در شفاف‌سازی خود سود حاصل از عرضه اولیه بوعلی را اعلام کرد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا