اخبار

بازار بورس ۱۹ آذر / بازار سهام این هفته را منفی به پایان رساند

بازار بورس ۱۹ آذر در شرایطی به کار خود پایان داد که شاخص کل ۱۲۰۰ واحد ریزش کرد. با این وجود شاخص کل هم‌وزن رشدی ۱.۵ درصدی را به ثبت رساند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، معاملات بازار بورس ۱۹ آذر در حالی به پایان رسید که طی آن شاخص کل ریزشی ۱۲۰۰ واحدی را تجربه کرد. با وجود روند منفی شاخص کل شاهد بودیم که شاخص هم‌وزن ۱.۵ درصد کرد که این مسئله بیان‌گر وضعیت مثبت در نمادهای کوچک‌تر بازار است. ارزش معاملات بورس امروز نیز به ۱۴.۵ هزار میلیارد تومان و ارزش معاملات فرابورس به ۱۲.۵ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز ابتدا بازار سهام سبزپوش شد و معاملات مثبتی را به ثبت رساند اما به مرور تقابل عرضه و تقاضا به نفع عرضه تمام شد و از نیمه تا پایان معاملات روندی ریزشی بر شاخص کل حاکم شد. در این میان گروه‌های پالایشی و بانکی همگی در رنج منفی معامله شدند و از سوی دیگر صنایع کوچک‌تر بازار معاملات مثبتی را به ثبت رساندند. به این ترتیب نمادهای فارس، کگل و شستا بیش‌ترین تأثیر منفی را روی شاخص کل داشتند و نمادهای اخابر و حکشتی بیشترین تاثیر مثبت را بر جای گذاشتند. همچنین پرتراکنش‌ترین گروه‌های امروز بازار سهام شامل گروه‌های خودرویی و بانکی بود. بوعلی نیز امروز عرضه اولیه شد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا