اخبار

بازار بورس ۱۱ آذر / شاخص کل نیم درصد رشد کرد

بازار بورس ۱۱ آذر در حالی معاملات خود را به پایان رساند که همچنان شاخص کل با روند صعودی همراه بود و نیم درصد رشد کرد. پالایشی یکم نیز امروز با سود ۱۹ درصدی بازگشایی شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، در بازار بورس ۱۱ آذر معاملات به طور کلی سیر مثبتی طی کردند و به دنبال آن شاخص کل به روند صعودی روزهای گذشته‌ی خود ادامه داد. به این ترتیب شاخص کل نیم درصد و هم‌وزن نیز بیش از نیم درصد رشد داشتند. شاخص فرابورس نیز رشدی نیم درصدی را به ثبت رساند. طی معاملات امروز دو میلیون معامله با ۱۳ میلیارد و ۷۴۶ میلیون سهم انجام شد و ارزش کل معاملات به ۱۶ هزار میلیارد تومان رسید.

بیشترین تأثیر مثبت امروز روی شاخص کل از سوی نمادهای تاپیکو، شپنا و فارس بود. امروز معاملات شستا در رنج منفی انجام شد. در فرابورس نیز شگویا، دی و صبا بیشترین تاثیر مثبت را داشتند. امروز هیچ نمادی بیش‌تر از ۱۶۰۰ واحد روی شاخص کل تأثیر نداشت.

همچنین در میانه‌ی معاملات امروز پالایشی یکم که خالص ارزش دارایی آن زیر ۱۱ هزار تومان است، با قیمت ۱۱۹۰۰ تومان بازگشایی شد و به واسطه‌ی آن گروه فرآورده‌های نفتی توانستند بیش‌ترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دهند. بیشتر نمادهای این گروه در دقایق پایانی صف خرید شدند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا