اخبار

پیش‌بینی بورس هفته دوم اسفند / روند نزولی بازار متوقف می‌شود؟

با توجه به توافق دوطرفه ایران و آژانس بر سر پروتکل الحاقی و آزاد شدن بخشی از منابع مالی ایران در کره جنوبی، در پیش‌بینی بورس هفته دوم اسفند به تأثیر احتمالی این عوامل بر بازار سهام پرداخته‌ایم.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، طی هفته‌ای که گذشت شاهد تحولات مهمی از جمله توافق دو طرفه بین ایران و آژانس و بحث آزاد شدن بخشی از منابع مالی ایران در کره جنوبی بودیم. علاوه بر این مسئله تصویب بودجه ۱۴۰۰ نیز همچنان مفتوح است. حال باید دید که این عوامل چه تاثیری بر بازار بورس در هفته دوم اسفند خواهند داشت.

در همین راستا، مهدی رضایتی، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با آزادسازی دلارهای ایران از کره جنوبی گفت: با توجه به اخبار منتشر شده از این موضوع حجم دلاری که قرار است آزاد شود پایین است و نه تنها تاثیری بر قیمت دلار بلکه تاثیری بر شرایط بازار هم ندارد.

رضایتی همچنین در بررسی بحث پروتکل‌های الحاقی نیز گفت: این موضوع در کنار موضوع آزادسازی دلارها از کشور کره در کوتاه مدت تاثیری بر بازار ندارد. در بلندمدت اگر این مسائل موجب تغییر در قیمت دلار شود، قیمت‌گذاری نمادهای دلاری تغییر می‌کند و در نتیجه معاملات بازار با توجه به آن نوسان قیمت دلار واکنش نشان می‌دهد.

این کارشناس بازار سهام همچنین با اشاره به جلسات مجلس درباره بررسی بودجه نیز توضیح داد: با توجه به اخبار شنیده شده از صحن مجلس فعلا خبرهای تاثیرگذاری بر بازار منتشر نشده است. در ادامه با تصویب بودجه ۱۴۰۰ و مشخص شدن جزئیات آن، احتمالا بازار روند ملایم‌تری را آغاز کند.

مهدی رضایتی همچنین به مسئله کمبود نقدینگی در بازار و قیمت بالای عرضه اولیه اپال اشاره کرد و گفت: با توجه به نیاز بازار به ورود پول، کارشناسان معتقدند که در این شرایط عرضه اولیه اپال با قیمت بالایی در بازار عرضه شد. بر این اساس یکی از عرضه‌های اولیه‌ای که می‌توانست با ورود نقدینگی خوبی به بازار همراه باشد در این شرایط با استقبال خوبی همراه نشد.

این کارشناس بازار بورس ایران در پایان اضافه کرد: با توجه به شرایط موجود در بازار و رفتارهای هیجانی، بازار نیاز به تزریق پول دارد و اگر این اتفاق رخ ندهد، معاملات در شرایط فعلی باقی می‌ماند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا