اخبار

آغاز بورس ۱۰ آبان / شروع حرکت صعودی با خروج از کانال ۱.۲ میلیونی

معاملات آغاز بورس ۱۰ آبان با افزایش عرضه در نمادهای شاخص‌ساز همراه بود؛ به گونه‌ای که توانست با رشد شاخص وارد کانال ۱.۳ میلیونی بشود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌ نیوز، امروز در آغاز بورس ۱۰ آبان و در ۲۰ دقیقه‌ی ابتدایی معاملات شاخص کل بورس به دنبال افزایش تقاضا رشد ۱.۲۵ هزار واحدی را تجربه کرد. همچنین شاخص هم‌وزن روند صعودی در پیش گرفت.

نماد خودرو در طی معاملات امروز بازار بورس در جایگاه لیدر بازار شاهد تقاضای زیادی بود و در مرحله پیش‌گشایش هم صف‌ خرید تشکیل داده بود. گروه‌های فلزی، پالایشی، پتروشیمی و بانکی نیز روند خوبی در آغاز معاملات داشتند و در رنج مثبت معامله شدند.

طبق مشاهدات می‌توان نتیجه گرفت در چارچوب معاملات امروز به نظر می‌رسد از نمادهای پالایشی حمایت شده است چرا که صندوق پالایشی یکم که متشکل از چهار نماد پالایشی است با احتساب ۳۰ درصد تخفیف نیز ۹ درصد زیان کرده است؛ ولی در جریان آغاز معاملات امروز شاهد بودیم که نمادهای شتنا، شبندر، شپنا و شبریز روندی صعودی پیدا کردند و حتی نمادهای معدنی نیز مثبت شدند.

می‌توان گفت بازار بورس در آغاز این هفته به دنبال حمایت حقیقی‌ها بعد از دو هفته تا حدودی روند مثبت پیدا کرده است. همچنین به نظر نمی‌رسد از سوی دولت شاهد حمایت خاصی باشیم، حتی زمزمه‌های مربوط به تزریق یک درصد منابع صندوق توسعه ارزی به بازار سهام نیز نتیجه‌ای نداشته و شاهد هستیم بعد از گذشت یک ماه همچنان پولی برای حمایت از بازار تزریق نشده است.

با توجه به نزدیک شدن انتخابات آمریکا و مشخص شدن نتایج آن، به نظر می‌رسد شاهد ریسک‌پذیری بازار باشیم.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا