اخبار

آغاز بازار بورس ۲۷ مهر / اولین واکنش بازار سهام به لغو تحریم‌های تسلیحاتی

آغاز بازار بورس ۲۷ مهر بدون توجه به لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران، شاهد روند نزولی شاخص کل تحت تأثیر شدت عرضه بود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، امروز با شروع معاملات بازار بورس شاهد عرضه سنگین در کلیت بازار بودیم و شدت این عرضه نزولی شدن شاخص کل را به دنبال داشت. به این ترتیب در آغاز بازار بورس ۲۷ مهر شاخص با بیش از ۱.۵ درصد ریزش، به عدد یک میلیون و ۵۳۳ هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز نیم درصد افت را تجربه کرد. ریزش هم‌زمان شاخص کل و هم‌وزن، نشان‌گر روند نزولی فراگیر در کلیت بورس است.

معاملات منفی نمادهای فولاد، فملی و تاپیکو بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند؛ به گونه‌ای که تحت تأثیر معاملات منفی این سه نماد در کنار روند منفی معاملات نمادهای شپنا ، شتران و شبندر شاخص کل در همان دقایق آغازین امروز، ۳۴ هزار واحد ریزش را تجربه کرد.

طبق پیش‌بینی‌ها و تحلیل‌ها، به نظر می‌رسد تحت تأثیر افزایش نرخ دلار و ارزندگی سهم‌های ارزمحور بازار سهام بعد از دوره اصلاح بازار، سهم‌های ارزمحور دوباره لیدر بازار شوند و شاهد توجه بیشتر بازار سهام به این سهم‌ها باشیم.

علی رغم تثبیت نرخ ارز امروز در کانال ۳۰ هزار تومان و لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران پس از ده سال که هر دو از عوامل موثر در مثبت شدن بورس تلقی می‌شدند، اما شاهد هستیم که بازار بورس واکنش ویژه‌ای نشان نداده و امروز شاهد فشار عرضه و معاملات در رنج منفی برای اکثر نمادهای شاخص‌ساز بودیم که به دنبال آن شاخص کل و هم‌وزن ریزش کردند. به این ترتیب برای بار چندم، بازار بورس به سخنان نویدبخش رئیس جمهور در هفته‌ی گذشته واکنش برعکس نشان داد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا