اخبار

آغاز بازار بورس ۲۰ مهر / سبزپوشی یک‌پارچه و ادامه‌ی روند صعودی

برعکس دیروز، معاملات در آغاز بازار بورس ۲۰ مهر روند افزایش داشت؛ به گونه‌ای که شاخص کل ۱.۵ درصد رشد داشت و به یک میلیون و ۵۶۷ هزار واحد رسید. هم‌وزن نیز مثبت بود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، بر خلاف روند دیروز، معاملات در آغاز بازار بورس ۲۰ مهر روند افزایش داشت و شاخص کل با ۱.۵ درصد رشد به یک میلیون و ۵۶۷ هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز مثبت بود و با در نظر گرفتن رشد شاخص کل و هم‌وزن به طور موازی می‌توان گفت کلیت بازار در حال طی روندی مثبت و صعودی است.

از نشانه‌های بازگشت روند افزایشی به بورس، افزایش تقاضای نمادهای خودرویی و روند رو به رشد آن ها است. آغاز بازار بورس ۲۰ مهر همچنین شاهد روند رشد گروه‌های شاخص‌ساز خود نیز بود؛ گروه‌هایی همچون پالایشی‌ها، فلزات اساسی، بانکی‌ها و پتروشیمی‌ها که در رنج مثبت بازار معامله شدند. رشد شاخص کل آغاز معاملات امروز بیشتر متأثر از رشد نمادهای فارس، فولاد و فملی بود.

علی رغم این که بازار بورس این روزها به شدت تحت تأثیر نرخ ارز است و بازاری ارزمحور محسوب می‌شود و حتی رشد آغاز امروز نیز بی‌تأثیر از رشد نرخ ارز و ورود به کانال ۳۰ هزار تومانی است، به نظر می‌رسد همچنان در مقطع فعلی محور تغییرات بازار بورس تحولات سیاسی آمریکا و نتیجه‌ی انتخابات ریاست جمهوری آن باشد؛ چرا که مشابه واکنش امروز در آغاز معاملات دیروز مشاهده نشده بود؛ با این که دیروز نیز افزایش نرخ ارز را شاهد بودیم.

پیش‌بینی می‌شود که به دنبال رشد تقاضا در بازار بورس امروز و همین‌طور روند مطلوبی که بر متغیرهای بازار حاکم است، فعلاً شاهد بازاری با تعادل و صعودی باشیم.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا