اخبار

آغاز بورس ۱۳ مهر / موج عرضه شاخص کل را منفی کرد

علی رغم تقاضای بالا در مرحله‌ی پیش‌گشایش، آغاز بورس ۱۳ مهر تحت تاثیر عرضه در نمادهای فارس، تاپیکو و فولاد شاهد بیش از یک درصد افت بود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، امروز در مرحله‌ی پیش‌گشایش شاهد تقاضای بالا در سمت نمادهای شاخص‌ساز بودیم و این مسئله مثبت شدن شاخص کل را در لحظات آغازین بورس به همراه داشت. در ادامه اما این روند افزایشی ثابت نماند و بازار بورس با افت روبه‌رو شد.

به دنبال ایجاد موج عرضه در نمادهای شاخص‌ساز، این نمادها در کانال کاهشی و نزولی قرار گرفتند. شاخص کل بورس نیز در نتیجه شاهد بیش از یک درصد افت بود و روی عدد یک میلیون و ۵۳۰ هزار واحد ایستاد.

با اینکه در دقایق ابتدایی آغاز بورس ۱۳ مهر شاخص هم‌وزن مثبت بود و نشان از مثبت بودن کلیت روند بازار داشت، اما در ادامه و تحت تأثیر موج عرضه‌ی ذکر شده و برتری پیدا کردن عرضه بر تقاضا، شاخص هم‌وزن نیز روندی نزولی به خود گرفت.

احتمال می‌رود موج عرضه‌ی امروز به دنبال قانون ممنوعیت نوسان گیری روزانه به وجود آمده باشد. بنا بر این قانون، کسانی که در روز گذشته اقدام به خریداری سهام در رنج منفی کرده بودند، باید برای فروش سهام خود تا امروز منتظر می‌ماندند و این مسئله باعث ایجاد موج جدیدی از عرضه در امروز شد.

در آغاز بورس ۱۳ مهر، نمادهای فارس، تاپیکو و فولاد صاحب بیش‌ترین تأثیر منفی روی شاخص کل بازار سهام بودند. بیش‌ترین تأثیر مثبت نیز متعلق به نماد خودرو بود که بعد از اصلاح بازار روندی نزولی پرشیبی را در پیش گرفته بود. در رابطه با نمادهای بانکی نیز شاهد انجام معاملات روان و در رنج مثبت بودیم.

انتظار می‌رود در ادامه‌ی معاملات، تقاضای بازار این موج عرضه که به نوعی از قبل پیش‌بینی شده بود را خنثی کند و شاهد مثبت شدن شاخص کل بازار سهام باشیم.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا