اخبار

آغاز بازار بورس ۹ آذر / بازپس‌گیری کانال ۱.۴ میلیونی

در آغاز بازار بورس ۹ آذر شاهد افزایش شدت تقاضا در بازار بودیم و شاخص کل با ثبت رشدی بیش از ۲ درصد، کانال ۱.۴ میلیونی را پس گرفت.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، در چارچوب معاملات آغاز بازار بورس ۹ آذر، شاهد بودیم که بازار بورس بعد یک هفته‌ی مثبت و متعادل با ثبت بیش از ۲ درصد رشد توانست کانال ۱.۴ میلیونی را پس بگیرد. شاخص هم‌وزن نیز بیش از ۱.۵ درصد رشد را تجربه کرد که بیان‌گر کلیت سبز بازار بورس است.

نماد شستا که در روزهای گذشته با افزایش عرضه همراه بود و در مقاطعی شاخص کل را از معاملات منفی خود متأثر کرده بود، امروز اما روندی مثبت در پیش گرفته است. همچنین علی رغم رشد مثبت بازار سهام، شاهد هستیم که نمادهای بزرگی مانند وبصادر و فولاد همچنان روندی نزولی در پیش گرفته‌اند؛ هرچند پیش‌بینی می‌شود در ادامه‌ی روز روندشان بهبود پیدا کند. در یک برآیند کلی آغاز بازار بورس ۹ آذر به گونه‌ای بود که اکثر گروه‌ها سبزپوش و در وضعیت مثبت قرار داشتند.

گروهی از کارشناسان معتقد هستند که شاخص کل بورس در مقطع فعلی احتمالاً یک اصلاح دیگر را تجربه خواهد کرد و تا میانه‌ی دی ماه، بین یک میلیون و ۱۵۰ هزار تا یک میلیون و ۴۵۰ هزار واحد در نوسان خواهد بود. از طرفی گروه دیگری مانند حسین شیبانی کارشناس بازار سرمایه معتقد هستند با گذشت شاخص کل از یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد احتمالاً شاخص کل دیگر از یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد تنزل نخواهد کرد.

پیش‌بینی می‌شود در همین محدوده‌ی فعلی بازار مقداری با عرضه به خصوص در نمادهای ارزمحور و صادراتی مواجه شود اما احتمالاً شدت آن نخواهد توانست بر میزان تقاضا غلبه و روند بورس را منفی کند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا