اخبار

آغاز بازار بورس ۲ آذر / توقف در تداوم رشد شاخص کل

در آغاز بازار بورس ۲ آذر شاهد بودیم که به دنبال افزایش فشار عرضه در نمادهای بنیادین، شاخص کل با دو درصد افت نزولی شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، در آغاز بازار بورس ۲ آذر شاهد بودیم که عرضه در کلیت بازار و نمادهای شاخص‌ساز افزایش یافت؛ به نحوی که شاخص کل بعد از افتی ۲ درصدی به عدد یک میلیون و ۳۳۸ هزار واحد رسید. همسو با شاخص کل، شاخص هم‌وزن نیز امروز وارد روندی منفی شد. ارزش معاملات بورس و فرابورس نیز تا به این جا حدوداً ۳۸۰۰ میلیارد تومان و میزان پول حقیقی خروجی از بازار ۴۵۰ میلیارد تومان بوده است.

معاملات منفی و شدت عرضه‌ی بالا در نمادهایی همچون فولاد، فارس، شستا و فملی امروز باعث شدند که بازار سهام سرانجام بعد از شش روز متوالی رشد صعودی، امروز وارد روند منفی شود. از معدود گروه‌هایی که در آغاز بازار بورس ۲ آذر معاملات مثبتی را تجربه کردند می‌توان به پالایشی‌ها و معدنی‌ها اشاره کرد که با نمادهایی همچون کگل، کچاد، شتران و شپنا در رنج مثبت معامله شدند. به نظر می‌رسد صف فروش بعضی از نمادها در حال جمع‌آوری است و انتظار می‌رود بعد از آن، غلبه‌ی تقاضا به بازار بازگردد.

روند صعودی شش روز گذشته تحت تأثیر عواملی همچون خبر موفقیت‌آمیز بودن فاز سوم واکسن کرونای چندین شرکت بین‌المللی و افزایش قیمت‌های جهانی، افزایش نرخ‌های داخلی، توقف فروش سهام عدالت به وجود آمده بود. امروز نیز به نظر می‌رسد علی رغم کاهش شاخص کل در ابتدای معاملات امروز، با جمع‌آوری صف‌های فروش، بازار به صورت مثبت به کار خود پایان دهد. بر همین اساس کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند تا پایان معاملات هفته‌ی جاری، شاخص کل در کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحدی تثبیت شود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا