اخبار

آغاز بازار بورس ۱ آذر / بیش از ۲ درصد رشد شاخص کل در ۱۰ دقیقه

در آغاز بازار بورس یکم آذر شاخص کل توانست تنها در طول ۱۰ دقیقه‌ی نخست معاملات، بیش از دو درصد رشد را تجربه کند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، آغاز بازار بورس یکم آذر توانست عملکرد بسیار مثبتی را به جای بگذارد به نحوی که شاخص کل توانست تنها در ۱۰ دقیقه‌ی ابتدایی، دو درصد رشد را به ثبت برساند.

رشد شاخص کل در ابتدای معاملات امروز به دنبال افزایش تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز بازار به وجود آمد. به این ترتیب شاخص کل به عدد یک میلیون و ۳۷۴ هزار واحد رسید.

شاخص هم‌وزن نیز با رشد ۶ هزار و ۶۹۹ واحدی، نیم درصد رشد را به ثبت رساند و به رقم ۳۸۱ هزار و ۳۶۹ واحد رسید که نمایان‌گر کلیت مثبت بازار است. همچنین ارزش روز بازار در بورس تهران به بیش از پنج میلیون و ۱۸۵ هزار میلیارد تومان رسید. 

از میان نمادهای شاخص‌سازی که امروز با افزایش تقاضا همراه بودند می‌توان به نمادهای فملی، شستا، فولاد و فارس اشاره کرد.

رشد شاخص کل بازار سهام از ابتدای معاملات هفته گذشته آغاز شده است و طبق گفته کارشناسان احتمالا تا محدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد رشد دارد و بعد از آن دوباره بازار سهام به اصلاحی کوتاه‌مدت نیاز خواهد داشت.

افزایش قیمت‌های جهانی مانند قیمت مس و نفت، یکی از عواملی محسوب می‌شود که رشد فعلی بازار را به وجود آورده است. همچنین تأثیر تثبیت نرخ دلار در محدوده‌ی ۲۵ هزارتومان نیز بر روند متعادل فعلی بازار بسیار تأثیرگذار بوده است.

انتظار می‌رود بازار امروز در ادامه‌ی معاملات خود رشد بیشتری را تجربه نکند و به دنبال افزایش عرضه، اندکی عقب‌گرد را تجربه کند. هرچند در این زمینه باید همچنان منتظر چگونگی روند عرضه و تقاضا در نمادهای بزرگی همچون فولاد، شستا، فملی و فارس بود.

با توجه به واکنش‌های هیجانی بورس، این مسئله به خصوص بستگی به وضعیت معاملات شستا دارد. در صورتی که شستا افزایش عرضه داشته باشد، سایر نمادها نیز تحت تأثیر آن عرضه‌ی بالایی را تجربه خواهند کرد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا