اخبار

آغاز بازار بورس ۱۹ آبان / تداوم ریزش شاخص کل بورس

در آغاز بازار بورس ۱۹ آبان مثل روال دو روز گذشته شاهد روند منفی معاملات بودیم؛ به نحوی که شاخص کل در ۱۵ دقیقه ابتدایی ۱۶ هزار واحد ریزش کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، آغاز معاملات امروز به دنبال عرضه در نمادهای شاخص‌ساز با افت شاخص کل بازار سهام همراه بود. شاخص کل در آغاز بازار بورس ۱۹ آبان با حدود ۱.۵ درصد افت و به عدد یک میلیون و ۲۲۲ هزار واحد رسید. همچنین در ابتدای معاملات امروز مجموع ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس از هزار و ۹۶۰ میلیارد تومان عبور کرد.

امروز با شروع معاملات شاهد صف فروش در نمادهای خودرویی و بانکی بودیم چرا که عرضه در این نمادها زیاد بود. گروه‌هایی مثل فلزات‌اساسی، پتروشیمی‌ها و پالایشی‌ها نیز امروز در ابتدای معاملات صف فروش داشتند، هرچند در آخرین دقایق سفارش‌گیری تقاضا مقدار کمی افزایش یافت. نمادهایی مانند خودرو و فملی نیز در آغاز معاملات امروز افزایش تقاضا را تجربه کردند.

نمادهای فملی، فولاد و کگل بیشترین تاثیر منفی بر بازار سهام را دارند.

علی رغم کاهش نرخ ارز، همچنان سهم‌های ارزمحور ارزندگی خود را حفظ کرده‌اند اما همچنان شاهد روند نزولی این سهم‌ها هستیم چرا که به اعتقاد کارشناسان، بازار فعلا تحت تأثیر جو هیجانی بعد از پیروزی بایدن است.

طبق تحلیل کارشناسان تا زمان به تعادل رسیدن سهم‌های ارزمحور نباید انتظار تعادل کلی بازار را داشت. به همین جهت تحلیل کارشناسان بازار سهام به سمتی رفته است که اکنون محدوده حمایتی بعدی شاخص کل را عدد یک میلیون و ۱۵۰ هزار می‌دانند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا