اخبار

آغاز بازار بورس ۱۸ آبان / افت سنگین شاخص کل در دقایق ابتدایی

آغاز بازار بورس ۱۸ آبان به دنبال پیروزی قطعی بایدن در انتخابات آمریکا در ساعات پایانی شب گذشته، شاهد افت سنگین شاخص کل در ۱۵ دقیقه ابتدایی بود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، آغاز بازار بورس ۱۸ آبان بعد از مشخص شدن پیروزی بایدن در ساعات پایان شب گذشته با فشار عرضه در نمادهای شاخص‌سازی همچون فولاد، فملی و پالایشی‌ها همراه بود و شاخص کل در همان دقایق ابتدایی با یک درصد افت، 13 هزار واحد ریزش کرد و به یک میلیون و ۲۵۰ هزار واحد رسید.

در آغاز معاملات امروز حتی نماد خودرو که روند خوبی را در پیش گرفته بود و شاهد غلبه‌ی تقاضا بر عرضه بود نیز تحت تأثیر کلیت منفی بازار نزولی شد. نمادهای ارزمحوری همچون شتران، فملی، فولاد، کگل نیز همگی روندی منفی داشتند.

به این ترتیب می‌توان گفت نمادهای فملی، خودرو و وبملت بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل بازار سهام را در آغاز معاملات داشتند. با این که نمادهای خودرویی و بانکی در بازار سهام اکنون مورد توجه واقع شده‌اند اما حتی این نمادها نیز در تبعیت از جو هیجانی حاکم بر بازار امروز روند منفی در پیش گرفتند.

طبق تحلیل کارشناسان بازار سهام ایران، این روند نزولی تحت تأثیر کاهش نرخ دلار و جو هیجانی پس از انتخاب بایدن به وجود آمده است. در صورتی که پیروزی بایدن بعد از دعواهای حقوقی با ترامپ به تثبیت برسد، بازار سهام روند تعادلی به خود خواهد گرفت و در آینده شاهد آغاز روندی صعودی خواهد بود. به همین جهت به نظر می‌رسد ریزش‌هایی مانند دیروز و امروز در روزهای آینده شدت پیدا نکند و نوسان بازار در محدوده‌ی ۱۵ هزار واحدی باقی بماند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا