اخبار

آغاز بازار بورس ۱۴ آبان / رشد ۱.۵ درصدی و پیش‌تازی نمادهای ارز محور

در آغاز بازار بورس ۱۴ آبان شاهد واکنش مثبت بازار به انتخابات آمریکا بودیم؛ به شکلی که شاخص کل در آغاز معاملات ۱.۵ درصد رشد را تجربه کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، با این که همچنان نتایج انتخابات آمریکا مشخص نشده است اما امروز با آغاز معاملات شاهد واکنش مثبت بازار به این رویداد بودیم. به این ترتیب شاخص کل در ۲۰ دقیقه ابتدایی معاملات رشدی ۱.۵ درصدی را به ثبت رساند و به یک میلیون و ۲۸۰ هزار واحد رسید. روند شاخص هم‌وزن نیز با رشد همراه بود.

حالا نتایج غیرمنتظره ترامپ در انتخابات روند معاملات بازار سرمایه را دستخوش تغییر قرار داده است. هرچند که بسیاری از کارشناسان معتقدند فارغ از نتیجه انتخابات آمریکا روند بازار سهام صعودی خواهد بود.

آغاز بازار بورس ۱۴ آبان با افزایش تقاضا همراه بود و نمادهای فلزی، پالایشی و پتروشیمی با روندی مثبت معاملات خود را آغاز کردند ولی در مقابل نمادهای خودرویی روندی منفی در پیش گرفتند؛ هرچند در ادامه کمی از فشار عرضه در آن‌ها کاسته شد.

امروز نمادهای ارزمحور پیش‌تاز معاملات بازار بودند و طبق پیش‌بینی کارشناسان، در صورتی که ترامپ پیروز انتخابات آمریکا شود، نمادهای ارزمحور با رشد مطلوب‌تری به کار خود ادامه خواهند داد. از دیگر سو در صورتی که بایدن پیروز انتخابات شود، نمادهای بانکی و خودرویی روند بهتری تجربه خواهند کرد. به هر جهت تمام تحلیل‌ها بر این نکته اتفاق نظر دارند که فارغ از این که چه کسی پیروز شود، واکنش بازار بورس ایران در کل به آن مثبت خواهد بود.

علی رغم آغاز مثبت و صعودی امروز بازار بورس، شاهد تشکیل صف‌های فروش زیادی در نمادهای کوچک هستیم که انتظار می‌رود در ادامه‌ی معاملات و تا پایان امروز، نقش تعیین‌کننده‌ای در روند بازار سهام و تغییر آن داشته باشند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا