اخبار

آغاز بازار بورس ۲۴ اسفند / افزایش تقاضا در شاخص‌سازان، بازار را سبز نگه داشت

شاخص کل در آغاز بازار بورس ۲۴ اسفند توانست با افزایش تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز، در ادامه‌ی روند صعودی دیروز قرار گیرد و یک درصد رشد کند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، در آغاز بازار بورس ۲۴ اسفند شاهد تداوم روند صعودی دیروز بودیم به نحوی که شاخص کل توانست با ثبت رشدی یک درصدی، بیش از ۱۳ هزار واحد افزایش پیدا کند و به سطح یک میلیون و ۲۴۲ هزار واحدی برسد. به نظر می‌رسد بازار در این روزهای پایانی سال، در حال تثبیت در کانال ۱.۲ میلیونی است.

نمادهای كگل، كچاد، پارسان تا به اینجا بیش‌ترین تأثیر مثبت را روی شاخص کل گذاشتند. فارس، وبملت، خودرو و فملی نیز در حال حاضر در رنج مثبت معاملات قرار دارند و جز تأثیرگذاران بر شاخص آغاز بازار بورس ۲۴ اسفند هستند. از سوی دیگر اما، در این شرایط شاهد هستیم که حدود ۲۰۰ نماد بازار در صف فروش قفل شده‌اند.

با توجه به برآیند کلی تحلیل کارشناسان نمی‌توان گفت که روند صعودی فعلی بورس پایدار خواهد شد. فعلاً بورس در نوسان و فرسایش به سر می‌برد؛ اما با این وجود به نظر می‌رسد تا پایان امسال بازار در کانال ۱.۲ میلیون واحدی تثبیت شود و با افزایش حمایت‌ها و رشد حجم و ارزش معاملات، اندکی وضعیت نمادهای کوچک‌تر بازار نیز بهبود پیدا کند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا