اخبار

آغاز بازار بورس ۲۳ اسفند / خیز دوباره‌ی بازار برای مثبت شدن

با آغاز معاملات بازار بورس ۲۳ اسفند شاهد دورخیز جدید بازار برای دوباره مثبت شدن بودیم. نمادهای شاخص‌ساز روند صعودی داشتند و شاخص را مثبت کردند اما اکثریت نمادهای بازار هنوز منفی هستند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، با این که در آغاز بازار بورس ۲۳ اسفند شاهد معاملات مثبت نمادهای شاخص‌ساز و به دنبال آن سبز شدن شاخص کل بودیم، اما همچنان اکثریت نمادهای بازار در رنج منفی قرار دارند. در حال حاضر ۲۰۰ نماد روندی منفی و حدود ۵۳ نماد روندی صعودی دارند. با این وجود در شاخص‌ هم‌وزن بازار نیز تمایل به افزایش دیده می‌شود.

به نظر می‌رسد روند مثبت امروز معاملات نمادهای شاخص‌سازی که دولت سهامدار آن‌ها است، به دلیل حمایت‌های انجام شده به وجود آمده باشد. علی رغم این موضوع همچنان فشار فروش در بازار شدید است. به عقیده کارشناسان این حوزه، به خاطر نامشخص بودن مسائل مربوط به برجام و همچنین بی‌اعتمادی بازار و وجود دامنه نوسان نامتقارن، احتمال به تعادل رسیدن بازار کم است. با این که بعید نیست هفته‌ی پایانی اسفند ماه برای بازار سبز تمام شود اما نمی‌توان ادعا کرد که بازار روند صعودی پایداری پیدا می‌کند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا