اخبار

آغاز بازار بورس ۲۰ اسفند / عرضه در شاخص‌سازان رشد شاخص را سرکوب کرد

در معاملات آغاز بازار بورس ۲۰ اسفند برخلاف دو روز گذشته نمادهای شاخص‌ساز با حجم نسبتا بالایی از عرضه همراه شدند و شاخص کل نزولی شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، شاخص بازار در آغاز بازار بورس ۲۰ اسفند با گذشت نیم ساعت حدود شش هزار واحد افت کرد. بر خلاف سه روز گذشته شاخص بازار با روند نزولی همراه شد و در کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار باقی ماند.

شاخص در روند معاملات چند روز گذشته، روند صعودی خوبی را طی کرد و به کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار رسید. با وجود افزایش شاخص در چند روز گذشته تعداد زیادی از نمادها قفل در صف فروش بودند اما شاخص روند صعودی داشت. در جریان معاملات امروز بسیاری از نمادهای بانکی با عرضه و تقاضای زیادی همراه هستند، باید دید در پایان معاملات جریان بازار به چه سمتی می‌رود.

نمادهای شاخص‌ساز در روند معاملات با حجم بالایی از عرضه و تقاضا همراه هستند اما حجم عرضه بیش‌تر، باعث افت قیمت و تاثیر منفی آن‌ها در شاخص می‌شود. نمادهایی که بیشترین تاثیر را در روند شاخص امروز داشته‌اند، نمادهای فملی، شستا و فولاد هستند که در روزهای گذشته با افزایش حجم تقاضا، روند مثبتی را ثبت کردند.

همچنین قرار بود نماد «مدار» در جریان معاملات امروز عرضه اولیه شود و انتظار می‌رفت در روند بازار تاثیری داشته باشد، اما با اطلاعیه قبلی سازمان بورس، عرضه اولیه این نماد به تعویق افتاد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا