اخبار

آغاز بازار بورس ۱۹ اسفند / بازار همچنان سبز است

در آغاز معاملات بازار بورس ۱۹ اسفند همچنان نمادهای شاخص‌ساز در رنج مثبت دادوستد می‌شوند و شاخص کل رو به رشد قرار دارد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، در آغاز بازار بورس ۱۹ اسفند شاهد تکرار روند دو روز گذشته‌ هستیم؛ به نحوی که شاخص کل تنها در ۲۰ دقیقه ابتدایی معاملات امروز، ۱۱ هزار واحد افزایش پیدا کرد. شاخص هم‌وزن نیز وضعیت مثبتی دارد و تا این لحظه ۷۴۵ واحد رشد را نشان می‌دهد.

فولاد، شپنا و فملی نمادهایی هستند که با پیش‌تازی خود، تا این لحظه بیش‌ترین تأثیر را در مثبت کردن شاخص کل آغاز بازار بورس ۱۹ اسفند داشته‌اند.

با این که از ابتدای شروع روند مثبت روزهای گذشته، کارشناسان پیش‌بینی‌ِ عدم تداوم روند مثبت بازار را داشتند اما امروز شاهد بودیم که بازار سهام برای سومین روز متوالی روند مثبت خود را تکرار کرد و همچنان در مدار افزایشی حرکت می‌کند. به نظر می‌رسد فعلاً حمایت‌های صورت گرفته از بازار سهام کارساز بوده است اما همچنان اکثریت صاحب‌نظران روند مثبت فعلی را مقطعی می‌دانند و بر حاکمیت فاکتورهای منفی‌ساز وضعیت بازار تأکید دارند و روند رشدی فعلی را بلندمدت یا حتی میان‌مدت نمی‌دانند. با این وجود کارشناسان معتقدند بازار این هفته را با همین روند فعلی به پایان می‌رساند.

همچنین امروز ثبت سفارش عرضه اولیه حآفرین صورت می‌گیرد. عرضه اولیه حآفرین که فردا انجام خواهد شد، نگرانی بعضی از فعالان بازار را در پی داشته است که مسئله‌ی کمبود نقدینگی و نامناسب بودن عرضه اولیه در شرایط فعلی را مطرح کرده‌اند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا