اخبار

آغاز بازار بورس ۱۱ بهمن / وضعیت سبز در نخستین روز هفته

در آغاز بازار بورس ۱۱ بهمن شاهد افزایش تقاضا در نمادهای شاخص‌سازی همچون پالایشی‌ها و شستا بودیم به نحوی که شاخص کل ۲.۵ درصد رشد را نشان می‌دهد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، معاملات مثبت آغاز بازار بورس ۱۱ بهمن باعث شد شاخص کل با رشدی ۲.۵ درصدی به سطح یک میلیون و ۲۳۷ هزار واحد برسد. به این ترتیب با افزایش تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز، آغاز سبزی برای این هفته‌ی بازار سهام رقم خورد.

همچنین تا به این لحظه مجموع ارزش معاملات در بازارها از مرز ۵ هزار میلیارد تومان عبور کرده است. نمادهای فارس، فولاد و فملی نیز شاخص‌سازان اصلی آغاز بازار بورس ۱۱ بهمن بودند. در فرابورس نیز نمادهای آریا، زاگرس و کگهر شاخص‌سازان اصلی بودند. پالایشی نیز مثبت بود و امروز با قیمت ۹۵۶۷ تومان حجم معاملات ۳۴ میلیونی را پشت سر گذاشته است.

به گفته کارشناسان برای صنایع تولیدی مانند فولاد و پتروشیمی‌ها انرژی ارزان در نظر گرفته شده بود که احتمالا قرار است در بودجه سال ۱۴۰۰ قیمت انرژی برای صنایع افزایش پیدا کند و به قیمت تمام شده نزدیک‌تر شود. قیمت برق فولادی‌ها چیزی حدود ۷۵ تومان بوده که احتمالا بعد از ایجاد تغییرات به حدود ۴۰۰ تومان خواهد رسید. همچنین قیمت سوخت پتروشیمی‌ها حدود ۲۸۰ تومان است که قرار است به ۵۰ درصد قیمت تمام شده افزایش پیدا کند و این یعنی افزایش ۴ برابری قیمت سوخت از ۲۸۰ تومان به حدود یک هزار تومان. سوخت برای فولاد چیزی حدود ۶ درصد بهای تمام شده است که احتمالا افزایش چشم‌گیری خواهد داشت.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا