اخبار

آغاز بازار بورس ۵ بهمن / بیش از ۲ درصد رشد شاخص کل تنها در ۲۰ دقیقه

با آغاز بازار بورس ۵ بهمن شاهد بودیم که شاخص کل تنها در ۲۰ دقیقه ابتدایی معاملات بیش از دو درصد رشد را به ثبت رساند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، در چارچوب معاملات آغاز بازار بورس ۵ بهمن، افزایش تقاضا در بازار باعث شد که شاخص کل در در ۲۰ دقیقه ابتدایی بیش از دو درصد رشد را تجربه کند. روند صعودی فعلی پس از ریزش‌های متعدد بازار در دو هفته‌ی اخیر شروع شده است و این روزها در حال تثبیت است.

گروه‌های فلزات، پالایشی، پتروشیمی، خودرویی و بانکی از جمله نمادهایی هستند که در آغاز بازار بورس ۵ بهمن با روندی مثبت همراه بودند. همچنین صندوق‌های دولتی برای سومین روز متوالی در سقف قیمتی خود معامله می‌شوند.

در خبر مهم دیگری، سرپرست فعلی وزارت صمت ضمن نامه‌ای، صادرات فولاد را تسهیل کرد؛ همچنین انرژی مصرفی فولادسازان با ۵۰ درصد تخفیف اعمال خواهد شد.

پس از ریزش‌های شدید دو هفته‌ی اخیر، حالا در سومین روزی قرار داریم که بازار توانسته است در روندی مثبت قرار گیرد و با استفاده از فشار فروش در نمادهای شاخص‌ساز خودش را بالا بکشد؛ به نحوی که حالا صحبت از ثبیت این روند مثبت به میان آمده است و حتی گروهی از کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که این روند تا رسیدن شاخص کل به سطح یک میلیون و ۴۵۰ هزار واحد ادامه داشته باشد. به اعتقاد این گروه با توجه به گزارش‌های ۹ ماهه شرکت‌های مختلفی بورسی و شواهد مربوط به سودساز بودن آن‌ها، می‌توان ادعا کرد بازار سهام در مقطع فعلی همچنان پتانسیل رشد بالایی دارد و به خصوص پس از کاهش قیمت دلار، سهم‌های بسیار اصلاح شدند و برای رشد آماده هستند. از طرفی بخشی از کارشناسان این مقدار خوش‌بین نیستند و ادامه روند فعلی در روزهای آینده را وابسته به جذب نقدینگی می‌دانند و فکر می‌کنند دلیل اصلی مثبت شدن شاخص کل در حال حاضر نه افزایش تقاضا بلکه توقف عرضه‌ها است.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا