اخبار

آغاز بازار بورس ۲۹ دی / ادامه‌ی روند ریزشی با افت ۲.۳ درصدی شاخص کل

در ادامه‌ی روند منفی روزهای گذشته، شاخص کل در آغاز بازار بورس ۲۹ دی باز هم منفی شد و با افتی ۲.۳ درصدی به یک میلیون و ۱۵۹ هزار واحد رسید.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، در آغاز بازار بورس ۲۹ دی شاهد بودیم که شاخص کل باز هم مانند روزهای گذشته روندی منفی در پیش گرفت و افتی ۲.۳ درصدی را به ثبت رساند. به این ترتیب شاخص کل به سطح یک میلیون و ۱۵۹ هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز افتی بیش از یک درصد را نشان می‌دهد تا تأییدی باشد بر وضعیت سراسر قرمز بازار. با توجه به وضعیت فعلی، اکثریت کارشناسان حمایت را در مقطع فعلی ضروری می‌دانند.

بیش‌ترین تأثیر ریزشی بر شاخص کل آغاز بازار بورس ۲۹ دی از سوی نمادهای فولاد، فملی و شستا بود. پالایشی یکم نیز در ادامه‌ی روند پرضرر صندوق‌های دولتی، قیمت هر واحد آن به به ۵ هزار و ۲۰۰ تومان و هر واحد دارایکم نیز به ۱۰ هزار و ۱۶۲ تومان رسیده است که افتی شدید برای صندوق‌های ذکر شده محسوب می‌شود.

کارشناسان بر این عقیده هستند که روند ریزشی جاری، به دنبال ریزش قیمت دلار و انتظار بازار برای افت بیشتر قیمت دلار است. در حال حاضر شاهد قیمت ۲۲ هزار تومانی دلار هستیم آن هم در شرایطی که تحلیل‌گران انتظار دارند با در نظر گرفتن شرایط تورمی و افزایش حجم نقدینگی قیمت دلار از ۲۰ هزار تومان پایین‌تر نرود. با این وجود سخنان رئیس‌جمهور مبنی بر رسیدن دلار به ۱۵ هزار تومان بی‌اعتمادی بیش از پیش را برای سهام‌داران به وجود آورده است و با توجه به این وضعیت، اکثریت کارشناسان یک‌صدا معتقد هستند باید در مقطع فعلی از بازار سهام حمایت صورت بگیرد. با توجه به عرضه‌های زیاد بازار، این حمایت نیازمند منابع مالی زیادی خواهد بود که شرایط را بیش از پیش برای کنترل این بازار سخت کرده است.

در همین راستا امروز صحبت‌هایی از جلسه حمایتی با حضور حقوقی‌ها و بازارگردان‌ها در سازمان بورس به میان آمده است که درستی آن هنوز به طور رسمی تأیید نشده است.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا