اخبار

آغاز بازار بورس ۱۹ بهمن / حمایت دوباره از صندوق‌های دولتی در شروع سبز بورس

در آغاز بازار بورس ۱۹ بهمن و در ۲۰ دقیقه ابتدایی معاملات شاهد بودیم که شاخص کل با آغاز روندی صعودی، رشدی ۱.۷ درصدی را به ثبت رساند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، با این که در مرحله پیش‌گشایش عرضه بر تقاضا غلبه داشت، اما آغاز معاملات بازار بورس ۱۹ بهمن به گونه‌ای بود که تقاضا در شاخص‌سازان افزایش پیدا کرد و شاخص کل رشدی ۱.۷ درصدی را به ثبت رساند.

در چارچوب معاملات آغازین بازار بورس ۱۹ بهمن صندوق‌های دولتی در سقف قیمتی خود معامله شدند و شاهد افزایش قابل‌توجه تقاضا بودند. این مسئله نشان‌دهنده‌ی این است که دوباره حمایت‌ها به صندوق‌های دولتی بازگشته است. نمادهای فلزات اساسی، پالایشی و بانکی اکنون روند مثبتی به خود گرفته‌اند و نمادهای کوچک‌تر نیز همسو با شاخص‌سازان روندی رشدی به را طی می‌کنند.

به نظر می‌رسد شاخص کل بازار سهام با رسیدن به محدوده‌ی حمایتی مهم خود بالاخره در حال حمایت شدن است. کارشناسان معتقدند همانند پیش از انتخابات آمریکا اکنون بازار با جو منفی روبه‌رو شده است و متأثر از متغیرهای اساسی بازار حرکت نمی‌کند. علاوه بر آن اعتماد مردم نیز نسبت به بازار سهام به شدت پایین آمده است و تزریق نقدینگی به بازار بورس را با مشکل روبه‌رو کرده است؛ به طوری که بسیاری از سهام‌داران اکنون با مثبت شدن شاخص کل در آغاز بازار بورس ۱۹ بهمن فکر می‌کنند زمان مناسب برای خروج از بازار فرا رسیده است. به همین جهت حمایت بیش‌تر از بازار سرمایه و سهم‌های بازار به شدت ضروری به نظر می‌رسد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا